Dallas in Luka Dončić sta še živa, odločila bo sedma tekma

S 33 točkami, 11 skoki in osmimi asistencami je bil Ljubljančan prvi mož Teksašanov za tretjo zmago v drugem krogu končnice lige NBA proti Phoenixu.
Fotografija: Luka Dončić in Dallas sta pred domačimi navijači uprizorila šov in dvoboj drugega kola končnice proti najboljšemu moštvu prvega dela tekmovanja v ligi NBA Phoenixu zapeljala do sedme tekme. FOTO: Ron Jenkins/AFP

Košarkarji Dallasa so dvoboj drugega kroga končnice v ligi NBA zapeljali do odločilne sedme tekme. V šesti so bili pred svojimi navijači odlični in premagali Phoenix s 113:86. Luka Dončić je ob nekoliko slabšem metu (10:26) iz igre kljub vsemu nasul 33 točk in dodal še 11 skokov ter osem asistenc v 35 minutah. Odločilna sedma tekma bo v nedeljo.

»Zelo sem ponosen na to moštvo. Opravili smo odlično moštveno delo,« je po tekmi dejal Dončić in še dodal: »Tekmo je odločila dobra obramba. Priigrali smo si še eno tekmo. Zabavno je. Gre za končnico, prepričan sem, da bomo dali vse od sebeod sebe.«

Spodbudne besede je svojemu najboljšemu varovancu namenil tudi trener Jason Kidd. »Enostavno uživa v trenutku. Ni ga strah odgovornosti. Tokrat je prvič zmagal na tekmi, ko ti gre za nohte. Prepričan sem, da bo v takšnem položaju še zelo dolgo, dolgo časa,« je povedal Kidd.

V konferenčni finale na zahodu se je že uvrstil Miami, ki je v šesti tekmi v gosteh premagal Philadelphio z 99:90. Pri gostih s Floride je bil najboljši strelec Jimmy Butler z 32 točkami. Max Strus je zadel štiri trojke, prispeval je 20 točk in 11 skokov. Trikratni najboljši strelec lige NBA James Harden je je zmogel le 11 točk v 43 minutah. Prav vse točke je dosegel v prvem polčasu. Joel Embid in Tyrese Maxey sta pri gostiteljih dosegla po 20 točk.

Jimmy Butler je bil prvi Miamijev mož v Philadelphii. FOTO: Bill Streicher/Usa Today Sports

Izida

Dallas : Phoenix 113:86 113:86 (28:25, 32:20, 34:27, 19:14) – 3:3

Dončić 33 (11:26 iz igre, 2:8 za tri, prosti meti 9:14), 11 skokov, 8 podaj in 4 ukradene žoge v 35 minutah, Bullock 19 (5:11 za tri), Brunson 18 (6:14 iz igre), Dinwiddie 15 (5:7 za tri), Kleber 9 (3:5 za tri), Powell 8, Finney-Smith 4, Bertans 3, Chriss in Marjanović po 2; Ayton 21 (10:16 iz igre) in 11 skokov, Booker 19 (6:17 iz igre, 0:4 za tri), Paul 13 (3:5 za tri), Crowder 9, Bridges 7, Craig 6, Johnson 5, Biyombo 4, Shamet 2.

Philadelphia : Miami 90:99 (25:28, 23:21, 15:25, 27:25) – 2:4

Embiid (7:24 iz igre, 2:8 za tri in 12 skokov) in Maxey (9:22 iz igre, 1:7 za tri) po 20, Milton 15 (3:4 za tri), Harris 14 in 8 skokov, Harden 11 (3:7 za tri) in 9 podaj, Green in Thybulle po 3, Korkmaz in Joe po 2; Butler 32 (13:29 iz igre) in 8 skokov, Strus 20 (4:10 za tri) in 11 skokov, Tucker 12, Adebayo (5:5 iz igre) in Herro po 10, Vincent 7, Dedmon in Oladipo po 4.