Dallas nemočno opazoval deseto zaporedno zmago Utaha

Utah Jazz so zlahka premagali Dallas s 116:104, gostom ni pomagalo 30 točk Dončića. Miami brez poškodovanega Dragića izgubil proti Denverju.
Fotografija: Dallas kljub 30 točkam Luke Dončića ni imel pravih možnosti za zmago. FOTO: Jeffrey Swinger/Usa Today Sports

Dallas Mavericks so bili kljub 30 točkam Luke Dončića nemočni proti Utahu, ki je z deseto zaporedno zmago potrdil status najbolj ‘vroče’ ekipe v ligi (116:104). Miami Heat so brez poškodovanega Gorana Dragića izgubili proti Denverju, pri katerem je bil manjše minutaže deležen tudi Vlatko Čančar (82:109).

V taboru Dallasa so pred gostovanjem prejeli dobro novico, saj so se po več kot dveh tednih odsotnosti zaradi okužbe z novim koronavirusom vrnili Josh Richardson, Dorian Finney-Smith in Dwight Powell. A tako njihova prisotnost kot odličen strelski večer Luke Dončića, ki je prispeval 30 točk (met iz igre 13-24, trojke 2-7), 6 asistenc in 4 skoke, nista bila dovolj, da bi Telički ustavili zmagoviti niz Utaha.

Domačim se nikakor ni poznala odsotnost poškodovanega prvega strelca Donovana Mitchella. Odlično ga je nadomestil Jordan Clarkson, ki je vstopil s klopi in v 33 minutah dosegel 31 točk, center Rudy Gobert je dodal 29 točk in kar 20 skokov.

Utah že v prvem polčasu do 69 točk

Košarkarji Utaha so že v prvi četrtini prikazali, da jih bo skoraj nemogoče ustaviti. Po manj kot sedmih minutah so si priborili dvomestno prednost (18:8) in povsem nadzorovali potek tekme. Gostje so zgrešili vseh šest metov za tri točke in četrtino zaključili z zaostankom 13 točk (19:32).

Gostitelji so v drugi četrtini potrebovali le štiri minute, da so se oddaljili na +20 (48:27), pri čemer je Jordan Clarkson z 20 točkami skoraj sam pariral tekmecem. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je imel težave z desnim kolenom, ki si ga je hladil na klopi za rezerviste. Ob vrnitvi na parket mu ni steklo v napadu, polčas je končal z 12 točkami, njegovo moštvo pa z zaostankom za 21 (48:69).

Tudi v nadaljevanju je Utah povsem zasenčil svojega nasprotnika. Clarkson in Gobert sta uspešno polnila koš, z razdalje pa je zadeval Joe Ingles, ki je vseh svojih 21 točk dosegel s trojkami (met 7-11).

Domači so bili občutno boljši tudi pri skoku, saj so ga dobili s 50:36, interni dvoboj med visokoraslima Rudyjem Gobertom in Kristapsom Porzingisom se je končal z 20:5 v prid Francoza.

Dončić je z boljšim drugim polčasom osmič v sezoni presegel mejo 30 točk, vendar je bil zmagovalec že dolgo odločen, Dallas je na 18 tekmi sezone doživel že 10 poraz.

Isti ekipi se bosta znova srečali v noči s petka na soboto.

Miami brez nosilcev nemočen proti Denverju

Ekipa Miami Heat je na domačem obračunu z Denverjem vknjižila že enajsti poraz v sezoni (82:109). Moštvu s Floride se je še kako poznala odsotnost Gorana Dragića (poškodba dimelj), Tylerja Herra in Jimmyja Butlerja.

Denver je to znal izkoristiti in je uvodno četrtino dobil s 14 točkami razlike (26:12), ob polčasu pa je bilo že +25 (58:33).

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Nikola Jokić 21 točkami, 11 skoki in 9 asistencami, Michael Porter mlajši je dodal 17 točk, Vlatko Čančar pa je v dveh minutah ujel eno odbito žogo v napadu in zgrešil edini met za dve točki.

Pri Miamiju so le trije igralci presegeli mejo 10 točk, Kendrick Nunn jih je dosegel 17, Bam Adebayo 15 in Precious Achiuwa 10.
Denver je proti oslabljenemu Miamiju dosegel peto zaporedno zmago. FOTO: Michael Reaves/AFP

Harris prehitel sireno za prvi gostujoči poraz Jezernikov

Aktualni prvaki Los Angeles Lakers so doživeli prvi poraz v gosteh, potem ko je bila Philadelphia v napeti končnici boljša s 107:106.

Jezerniki so že v prvi četrtini povedli za šestnajst točk (34:18) in tudi v zadnji vodili za štirinajst (100:86), vendar pa priborjeno prednost zapravili.

Anthony Davis je enajst sekund pred koncem zadel za vodstvo s 106:105, na drugi strani pa je zmagoviti koš prek Alexa Carusa dosegel Tobias Harris.

Pri strelec Philadelphie je bil Joel Embiid z 28 točkami, Tobias Harris jih je dodal 24.

Pri Los Angelesu je bil najučinkovitejši LeBron James s 34 točkami, Anthony Davis jih je dosegel 23.

Rezultati lige NBA
Utah Jazz - Dallas Mavericks 116:104 (Clarkson 31; Dončić 30 točk, 6 asistenc, 4 skoki v 34 minutah)
Miami Heat - Denver Nuggets 82:109 (Dragića ni bilo v kadru zaradi poškodbe; Čančar skok v 2 minutah)
Charlotte Hornets - Indiana Pacers 106:116
Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 122:107
Orlando Magic - Sacramento Kings 107:121
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 128:132
Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 107:106
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 108:115
San Antonio Spurs - Boston Celtic 110:106
New Orleans Pelicans - Washington Wizards 124:106