Krka ob šovu bratov Murić dobila derbi za prvo mesto

Košarkarji Krke bodo po zmagi s 75:65 nad Unionom Olimpijo v četrtfinale DP vstopili kot prvouvrščena ekipa.

28. april 2014 17.01
28. april 2014 17.00
Košarka
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Na zadnji tekmi lige Telemach za prvaka so se za prvo mesto na lestvici udarili košarkarji Krke in Union Olimpije. Novomeščani so na domačem igrišču prišli do zmage s 75:65 in si tako zagotovili najboljše izhodišče za četrtfinale.

Za Novomeščane je bila to osma zmaga v ligi Telemach, medtem ko so Ljubljančani doživeli četrti poraz, vendar vseeno ohranili drugo mesto. V četrtfinalu na dve zmagi se bo Krka srečala s Portorožem, Union Olimpija pa z Grosupljem.

Ljubljančani so v Novo mesto pripotovali le z desetimi igralci - manjkala sta Deividas Gailius in Sasu Salin. Moštvi sta srečanje začeli z agresivno obrambo in nizom zapravljenih napadov. Krka se je po uvodnih dveh koših in vodstvu s 4:0 šele dve minuti pred koncem prve četrtine izvlekla iz strelskega mrka, Smiljan Pavić je dotlej dosegel vseh šest točk. Nič bolj ni bila na začetku razpoložena Olimpija, a z Luko Rupnikom dobila prvo četrtino s 14:10.

Na začetku druge četrtine so Ljubljančani vodili že za osem točk (20:12), a so nato sledile minute Krke, ki je nadoknadila ves zaostanek in sredi četrtine tudi že prešla v vodstvo s 24:22. Prednost je po številnih napakah Olimpije v napadu rasla, novomešla obramba je bila trdna, vse bolj razigran pa je bil tudi napad z Luko Lapornikom in Edom Murićem, ki je prvi polčas končal kot najboljši strelec z 10 točkami. Krka je tako v drugi četrtini dosegla kar 30 točk, Olimpijo pa pustila pri 25.

V drugem polčasu je sprva razlika narasla na 17 točk, toda Olimpija se je s pomočjo Dina Murića nato le prebudila. Ljubljančani so nasprotnikom natrosli 10 točk zapored in znova ujeli Krko, ki je že poslušala žvižge s tribun. Pred koncem tretje četrtine je prve točke vpisal Sani Bečirović, Novomeščani pa so s prednostjo 14 točk vstopili v zadnji del (57:43).

Toda prednost Novomeščanov je znova skopnela, Olimpija se je približala le na nekaj točk zaostanka, strelsko statistiko sta vsak v svojem moštvu polnila brata Murić, v dresu krke je blestel tudi Jaka Klobučar. Potem ko je Olimpija še tri minute pred koncem prišla v vodstvo s 63:62, je znova sledil juriš domačih, ki so na koncu slavili zmago za deset točk. Union Olimpija bi za prevzem prvega mesta potrebovala zmago z več kot petimi točkami prednosti.

Tekmo je kot najboljši strelec končal Jaka Klobučar z 19 točkami, Edo Murić jih je zbral 16, pri Olimpiji pa jih je 19 vpisal Dino Murić, ob tem pa dosegel še sijajnih 16 skokov.

Liga Telemach, za prvaka, 10. kolo:

Krka : Union Olimpija 75:65 (10:14, 40:25, 57:43)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1500, sodniki: Pukl (Maribor), Krejić, Nedović (oba Kranj).

Krka: Lapornik 12 (3:4), Bečirović 5 (2:2), Murić 16 (1:1), Pavić 8, Booker 10 (2:5), Hukić 1 (1:2), Buljan 4, Klobučar 19 (7:8).

Union Olimpija: Rupnik 11, Marinelli 4, Joksimovič 11 (4:5), Brodnik 5 (1:2), Murić 19 (1:4), Vladović 3, Omić 8 (2:6), Stepheson 4.

Prosti meti: Krka 16:22, Union Olimpija 8:17.
Met za tri točke: Krka 5:20 (Klobučar 2, Murić, Bečirović, Lapornik), Union Olimpija 5:19 (Rupnik 3, Joksimovič, Vladović).
Osebne napake: Krka 22, Union Olimpija 24.
Pet osebnih: /.

Hopsi Polzela - Zlatorog 73:62 (20:23, 36:32, 51:51)

Dvorana na Polzeli, gledalcev 700, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Vučković (Maribor), Vuga (Izola).

Hopsi Polzela: Mulalić 15, Jagodnik 10 (2:2), Wangmene 16 (4:5), Vašl 11 (2:2), Atanacković 6, Gabriel 15 (1:1).

Zlatorog: Jurak 10, Jovanović 11, Dimec 20 (4:7), Milošević 9 (2:3), Marasovič 6, Abramovič 7.

Prosti meti: Hopsi Polzela 9:10, Zlatorog 6:10.
Met za tri točke: Hopsi Polzela 4:17 (Mulalić 3, Vašl), Zlatorog 5:22 (Jurak 2, Jovanović, Milošević, Abramovič).
Osebne napake: Hopsi Polzela 15, Zlatorog 20.
Pet osebnih: Dimec (38.).

Helios - Rogaška 77:63 (14:18, 35:38, 52:51)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1000, sodniki: Jeršan, E. Javor (oba Ljubljana), Majkič (Hrastnik).

Helios: Marić 23, Mlakar 5 (2:2), Mahkovic 5 (3:4), Majstorović 11 (1:4), Radulović 4, Morina 10 (2:2), Hrovat 9, Boltić 10 (4:6).

Rogaška: Brkić 15 (5:7), Pelko 15 (5:5), Koštomaj 8 (2:2), Nikolič 8 (2:3), Čebular 2 (2:2), Miljković 6, Smajlović 9 (3:4).

Prosti meti: Helios 12:18, Rogaška 19:23.
Met za tri točke: Helios 9:20 (Marić 7, Mlakar, Hrovat), Rogaška 0:18.
Osebne napake: Helios 23, Rogaška 21.
Pet osebnih: Mahkovic (38.).