Domžalčani vse bližje ligi za prvaka

Košarkarji moštva Helios Suns so še drugič v sezoni na kolena spravili LTH Castings, tokrat na gostovanju z 81:65.

11. februar 2016 00.16

Škofja Loka - Košarkarji moštva Helios Suns so se v 15. kolu lige Telemach dokopali do devete zmage, še drugič v sezoni so na kolena spravili LTH Castings, tokrat na gostovanju z 81:65. Tako so se veselili pomembnega uspeha v boju za uvrstitev med najboljše tri zasedbe prvega dela lige, ki bodo sezono - ob boku Tajfuna, Krke in Uniona Olimpije - nadaljevale v ligi za prvaka. Oba današnja tekmeca imata zdaj po devet zmag, le da so Gorenjci odigrali tekmo manj.

Domžalčani so bili večji del tekme boljši nasprotnik, odločilno prednost pa so si priigrali takoj po glavnem odmoru, ko so si v nekaj minutah zagotovili dvomestno zalogo, ki je do konca niso več izpustili iz rok. Varovanci Aleksandra Sekulića, med katerimi se je vnovič najbolj izkazal Robert Abramovič z 21 točkami, so tako klecnili prvič v novem koledarskem letu. Pri gostih sta izstopala Marjan Čakarun s 24 točkami in osmimi skoki ter Hugh Robertson z dvojnim dvojčkom za 17 točk in 13 skokov.

»Imamo pravico tudi do slabših tekem, ta je bila daleč najslabša v sezoni. V ogromni želji presenetiti favoriziranega nasprotnika smo naredili veliko napak in dovolili, da so se razigrali prav vsi Domžalčani. Ključen je bil predvsem začetek tretje četrtine, ko so nam pobegnili na +10 v manj kot štirih minutah, vendar pa ne smemo mimo dejstva, da se nam je poznala odsotnost obolelega Vlatka Čančarja,« je pojasnil Sekulić.

»Po porazu z Rogaško smo morali za ta uspeh nabrati dodatno moč in dvoboj odigrati kar najbolj osredotočeno. V prvem polčasu smo imeli težave z izkoristkom metov, kar smo po glavnem odmoru znali popraviti, medtem ko smo obrambo na ključnih igralcih nasprotne ekipe zadržali na visoki ravni. Zmaga je zaslužena, LTH Castings pa je mlada ekipa, ki je v tej sezoni že opravila velik posel, pred njo pa je še lepa prihodnost,« je dodal trener Heliosa Jakša Vulić.

LTH Castings : Helios Suns 67:81 (49:63, 33:35, 14:16)

Dvorana Poden, gledalcev 350, sodniki Vučković (Maribor), E. Javor (Ljubljana), Česen (Kranj).

LTH Castings: Rebec 9, Sajevic 5, Abramovič 21 (3:4), Akodo 11 (1:1), Radulovič 8 (2:2), Čajič 6 (2:3), Vršnik 4, Pesquerel 3 (1:1).

Helios Suns: Ju. Močnik 5, Čakarun 24 (10:11), Ja. Močnik 9, Korošec 9, Gorjanc 2, Ž. Zagorac 14, Atanacković 1 (1:2), Robertson 17 (3:4).

Prosti meti: LTH Castings 9:11, Helios Suns 14:17.

Trojke: LTH Castings 6:21 (Rebec 3, Abramovič 2, Sajevic), Helios Suns 7:26 (Robertson 2, Zagorac 2, Ja. Močnik, Ju. Močnik, Korošec).

Osebne napake: LTH Castings 18, Helios Suns 18.