Dončić in Blažič drugi del evrolige začela z zmagama, Nikolić s porazom (VIDEO)

Slovenski predstavniki v evroligi Jaka Blažič, Aleksej Nikolić in Luka Dončić tokrat niso bili preveč strelsko razpoloženi.

30. december 2015 20.30
BASKET-EURL-ZALGIRIS-LABORAL
G. L.
G. L.

Kaunas - Slovenski dvoboj med Luko Dončićem in Aleksejem Nikolićem na uvodu drugega dela evrolige je pripadel mlajšemu članu madridskega Reala, ki je nemški Bamberg ugnal z 82:79. Dončić je k zmagi prispeval dve točki, medtem ko se Nikoliću ni uspelo vpisati med strelce.

Uvodne tri četrtine tekme so pripadle gostom iz Nemčije, ki so po prvih desetih minutah vodili z 19:13, sredi druge četrtine pa so povedli že s +14 (34:20). Kraljevi klub je začel svoj zaostanek nižati v tretji četrtini, ob koncu katere so se približali na 57:60 in tekma je bila pred sklepnimi desetimi minutami odprta.

Po košu Andresa Nocionija sedem minut in pol pred koncem tekme so Madridčani prvič danes povedli, nato pa prevzeli rezultatsko pobudo. Sredi zadnje četrtine je za +7 zadel Sergio Rodriguez, a to še ni dokončno strlo borbenih gostov. Ti so po dveh zadetih prostih metih Janisa Strelnieksa izenačili na 70:70 in napovedali napet zaključek tekme. Do njega je dejansko tudi prišlo: po dveh točkah Leona Radoševića sta bili ekipi poravnani še na 77:77, nato pa je zmagovalca s trojko odločil Rodriguez. Zmago Reala je z zanesljivim izvajanjem prostih metov ob koncu potrdil Nocioni.

Pri domačih je bil z 22 točkami in osmimi asistencami nezaustavljiv Rodriguez, njegova zamenjava Dončić je na parketu prebil dobrih 20 minut in poleg dveh točk (za dve 1:1, za tri 0:1) vpisal še po dva skoka in asistenci. Za goste je 16 točk dosegel Strelnieks, medtem ko je Nikolić pobral drobtinice in na parketu prebil vsega slabi dve minuti.

Blažič umirjen ob zmagi Baskov

Tretji Slovenec med najboljšimi 16 ekipami evrolige Jaka Blažič je drugi del elitnega klubskega tekmovanja s svojo Laboral Kutxo odprl v Kaunasu pri Žalgirisu in v nekaj manj kot šestih minutah igre ostal brez točke. Bolj ga lahko veseli zanesljiva zmaga njegovega moštva s kar 89:68 pred več kot 12 tisoč domačimi navijači.

Odločilnih je bilo že uvodnih deset minut tekme. Litovci so po začetnem vodstvu s 7:6 povsem popustili, saj so Baski v nadaljevanju z delnim izidom 14:0 povsem preobrnili potek obračuna in prvo četrtino zatem dobili s kar 33:14. Njihova prednost je naraščala tudi v prvem delu druge četrtine ko so povedli z najvišjo razliko na tekmi kar 27 točk (49:22), a so se domači do polovice tekme uspeli približati na znosnejših 15 točk zaostanka (40:55).

V nadaljevanju so počasi, a vztrajno še nižali svoj zaostanek, tako da so do zaključne sirene v tretji četrtini po dolgem času zaostajali za manj kot 10 točk (55:64). Pred zadnjo četrtino je bilo tako še vse odprto, a ne za dolgo. Ob izidu 66:57 so gostje naredili delni izid kar 10:0 in dokončno rešili vprašanje zmagovalca.

Pri Špancih je bil s 16 točkami najučinkovitejši Darius Adams, eno manj je prispeval Mike James. Blažič je v nekaj manj kot šestih minutah igre zgrešil dva poskusa za dve točki, zbral pa je po en skok in izgubljeno žogo. Za domače je 16 točk dosegel Olivier Hanlan, 14 jih je dodal Paulius Jankunas.

Drugi del evrolige, prvo kolo

Skupina E:

danes

Anadolu Efes - Crvena zvezda 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12)

Cedevita - Lokomotiv Kuban 75:89 (21:16, 20:34, 15:13, 19:26)

Fenerbahče - Panathinaikos 82:75 (28:18, 18:25, 16:15, 20:17)

včeraj

Unicaja : Darušafaka 70:62

Skupina F:

danes

Žalgiris Kaunas - Laboral Kutxa 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25)
(Blažič 0 točk, za dve 0:2, po en skok in izgubljena žoga v 5:45 minute)

Real Madrid : Bamberg 82:79 (13:19, 17:21, 27:20, 25:19)
(Dončić, Nikolić)

včeraj

Himki : CSKA 91:89
(Dragić 7 - za dve 0:2, za tri 2:2, prosti meti 1:2, 3 skoki, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga v 19 minutah)

Olympiakos : Barcelona 74:62