Union Olimpija z odlično zadnjo četrtino izenačila finalno serijo

Košarkarji Union Olimpije so na drugi tekmi finala državnega prvenstva premagali Krko s 66:60.

24. maj 2014 16.24
24. maj 2014 18.30
Košarka Olimpija Krka

Ljubljana - Košarkarji Union Olimpije so v dvorani Tivoli dobili drugo tekmo finala državnega prvenstva s Krko (66:60) in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Ljubljančani so tudi drugo tekmo začeli dobro in po štirih minutah vodili za deset (13:3), vendar so se branilci naslova do konca prve četrtine približali na točko (19:20), ob polčasu pa že vodili za devet (39:30).

Novomeščani so imeli v tretji četrtini vse v svojih rokah in si priborili 13 točk prednosti (52:39), kar pa so zapravili s slabo zadnjo četrtino (8:23) in dvorano Tivoli zapustili s sklonjenimi glavami.

Pri Olimpiji je bil prvi strelec Dino Murić, ki je 20 točkam dodal 13 skokov, pri Krki pa je bil najučinkovitejši Jasmin Hukić s 13 točkami.

Tretja tekma bo v torek ob 20. uri v Novem mestu.

Krka hitro izničila deset točk zaostanka

Domači košarkarji so v uvodnih minutah tekme zasenčili branilce naslova in so z dvema košema Dina Murića povedli s 4:0, nato sta Nebojša Joksimović in Jakov Vladović zadela po eno trojko za prednost sedmih točk, svoje pa je dodal še Alen Omić ki je v četrti minuti Olimpiji zagotovil prvo dvomestno prednost (13:3).

Novomeščani so po slabših štirih minutah dvignili nivo svoje igre in so dosegli tri zaporedne koše, prva je prispeval Zvonko Buljan, preostalega pa Jaka Klobučar, junak prve tekme (9:13). Ljubljančani so pred zadnjimi 55 sekundami vodili z 20:15, nato pa sta Edo Murić in Sani Bečirović s po enim košem postavila izid četrtine, 20:19 v korist Olimpije.

Olimpija zapravila prednost

Košarkarji Krke so s košem Luke Lapornika izenačili na 20:20 in dokončali delni izid 17:7. Olimpija je odgovorila s petimi zaporednimi točkami Alexa Stephesona (25:5), vendar so ji Novomeščani nemudoma vrnili udarec in dosegli osem zaporednih točk - Chris Booker je vknjižil štiri, Jasmin Hukić tri in Luka Lapornik eno - v 19. minuti pa so branilci naslova vodili že s šestimi točkami naskoka (33:27).

Olimpija je v zaključku s trojko Sasuja Salina zaostanek zmanjšala na tri (30:33), vendar sta Hukić in Booker znova oddaljlila Krko (30:37), za konec polčasa pa je Buljan zadel dva prosta meta za vodstvo 39:30.

Pri domačih je bil v prvem polčasu najboljši strelec Alex Stepheson (7), pri gostih pa Zvonko Buljan (9).

Novomeščani narekovali ritem

Gostitelji so se v tretji minuti tretje četrtine približali Novomeščanom na šest točk (35:41), nato pa so gostje z nizom uspešnih napadov svojo prednost v 26. minuti povečali na dvanajst točk (47:35). Zaključek četrtine je pripadel Ljubljančanom, pri katerih sta Alen Omić in Nebojša Joksimović znova približala svoje moštvo, ki je pred zadnjimi desetimi minutami zaostajalo za devet (43:52).

Olimpija z Murićevo pomočjo do preobrata

Union Olimpija je v zadnji četrtini hitro zmanjševala prednost Krke, predvsem po zaslugi Dina Murića, ki je v prvih treh minutah prispeval šest izmed osmih točk svoje ekipe (51:56), gostujoči trener Aleksandar Džikić pa se je odzval z minuto odmora.

Novomeščanom pa ni pomagal niti krajši premor, saj so pri Olimpiji začutili svojo priložnost in so s koši Omića, Salina in Vladovića izid najprej izenačili (58:58), v 37. minuti pa so rezultat obrnili v svojo korist (60:58), in sicer z delnim izidom 17:6!

Gostje so nalet Olimpije začasno ustavili s prostima metoma Jamina Hukića (60:60), vendar pa je Olimpija s košem Omića in Murića povedla za štiri (64:60), s takšnim izidom pa je vodila tudi pred zadnjimi 46 sekundami. Ljubljančani so zapravili svoj napad za potrditev zmage, na njihovo srečo pa je bil na drugi strani neuspešen tudi Jaka Klobučar. Končni izid je s prostima metoma postavil Alen Omić (66:60).