Dragić z Milanom premagal Galatasaray

Slovenski košarkar Zoran Dragić je s svojo ekipo Emporio Armani iz Milana gostil turški Galatasaray in zmagal z 92:87.

19. januar 2017 23.39
A. V.
A. V.
Ljubljana - Košarkarji v evroligi so danes odigrali prvih pet tekem 18. kroga. Slovenski košarkar Zoran Dragić je s svojo ekipo Emporio Armani iz Milana gostil turški Galatasaray in zmagal z 92:87.

Danes je igral tudi nemški Brose Basket Bamberg, a v Moskvi pri CSKA Alekseja Nikolića ni bilo v postavi Nemcev. CSKA je zmagal s 85:64.

V Milanu je Dragić, čeprav so s soigralci precej popustili ob koncu, le dosegel zmago. Turki so v zadnji četrtini ublažili poraz in se precej približali, zaloga iz prvih treh četrtin, po tridesetih minutah je milanska ekipa vodila z 71:60, pa je bila dovolj velika, da je zmaga ostala doma. Dragić je v slabih 13 minutah na parketu dosegel štiri točke, dodal pa še dva skoka in eno podajo. S 13 točkami je bil najboljši strelec Milančanov Miroslav Raduljica.

Preostala Slovenca v evroligi bosta igrala tekmi v petek. Žalgiris bo gostil Real Madrid mladega slovenskega zvezdnika Luke Dončića, Olympiacos pa Baskonio Jake Blažiča.