Emporio Armani proti Efesu prekinil niz treh zaporednih porazov, Dragić in Omić brez točk

Emporio Armanija je bil v 6. kolu evrolige s 105:92 boljši od Anadolu Efesa. Dragić in Omić se nista naigrala.

10. november 2016 15.06
10. november 2016 21.36
Italy
M. Ž.
M. Ž.

Milano - Košarkarji Emporio Armanija so v šestem kolu evrolige na domačem parketu premagali Anadolu Efes s 105:92 (vrhunci v spodnjem videu).

Milančani so na ta način prekinili niz treh zaporednih porazov in dosegli svojo tretjo zmago, Anadolu Efes pa ima dve zmagi in štiri poraze.

Oba slovenska košarkarja sta bila deležna majhne minutaže. Zoran Dragić je pri zmagovalcih v devetih minutah zgrešil edini met iz igre in vknjižil en skok, Alen Omić pa je pri poražencih igral le dve minuti in bil neuspešen pri edinem metu za dve točki.

Pri Emporio Armaniju je bil prvi strelec Rakim Sanders z 22 točkami, pri Anadolu Efesu pa Thomas Heurtel z 18 točkami.

Uvodna četrtina je bila zelo izenačena, končala pa se je z minimalnim vodstvom domačih (25:24). Ti so drugo četrtino začeli odlično in dosegli osem zaporednih točk (33:24), po petih minutah pa so imeli že 14 točk naskoka (48:34). A turško moštvo se ni nameravalo predati, postopoma je zmanjševalo zaostanek in se v zadnji minuti približalo na tri (49:52), končni izid polčasa pa je s trojko s sredine igrišča postavil domačin Alessandro Gentile (55:49).

Gostitelji so v tretji četrtini že po dobri minuti znova vodili z dvomestno razliko (60:50). V nadaljevanju so brez težav ohranjali vodstvo in ob grožnji Efesa, ki se je približal na šest (62:68), odgovorili z osmimi zaporednimi točkami in ob koncu četrtine vodili za dvanajst (79:67).

Zadnja četrtina ni prinesla sprememb. Italijanski klub je dosegel 8 izmed prvih 12 točk in si priboril 16 točk prednosti (87:71). Čeprav je bila tekma odločena, sta tako Dragić kot Omić ob koncu obsedela na klopi.

Evroliga, šesto kolo

Emporio Armani Milano - Anadolu Efes 105:92 (25:24, 30:25, 24:18, 26:25)

(Sanders 22, Gentile 17; Heurtel 18, Dunston 17, Dragić 1 skok v 9:06; Omić brez učinka v 2:12)

Unics Kazan - Crvena zvezda 65:62 (17:17, 10:15, 14:11, 24:19)

(Langford 23, Banić in Williams po 10; Wolters 11, Kuzmić 10)

Darušafaka - Brose Bamberg 72:70 (23:17, 17:23, 20:10, 12:20)

(Clyburn 17, Bertans 15; Strelnieks 14, Theis 13, Nikolića ni bilo v kadru)

Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv 83:75 (18:12, 17:16, 17:15, 15:24, 16:8)