EP do 20 let: Slovenci proti Francozom za 9. mesto

Mladi slovenski košarkarji so na tekmi za razvrstitev od 9. do 12. mesta premagali reprezentanco Hrvaške (90:78).

19. julij 2013 20.08

Tallinn - Slovenska košarkarska reprezentanca se bo na evropskem prvenstvu U20 v Tallinnu borila za končno deveto mesto, potem ko je danes premagala Hrvaško z 90:78.

Slovenci so dvoboj odločili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s štirinajstimi točkami razlike (31:17) in tako mirno pričakali zadnje sekunde tekmovanja.

V slovenski reprezentanci je bil najboljši strelec Luka Lapornik z 19 točkami, Alen Dimic jih je dodal 18. Pri Hrvatih je bil najučinkovitejši Antonio Boban z 18 točkami.

Slovenci se bodo za končno deveto mesto pomerili s Francozi, dvoboj bo na sporedu v nedeljo ob 11.15.

Odločila zadnja četrtina

Slovenci in Hrvati so na začetku tekme prikazali izenačeno igro. V prvih minutah so imeli pobudo slovenski košarkarji, ki so povedli s 14:10, a so njihovi nasprotniki rezultat obrnili v svojo korist in prvo četrtino sklenili z vodstvom 23:19.

Slovenija je na začetku drugih desetih minut izenačila na 25:25, nato pa ves preostali čas držala stik s Hrvaško (27:28, 31:33, 36:37), ki je ob polčasu vodila le za točko (42:41).

Naši južni sosedje so imeli prednost tudi pred začetkom odločilne četrtine (61:59), ki pa je bila povsem na strani Slovenije. Ta je po dveh minutah in 14 sekundah nadaljevanja še zaostajala s 66:67, tri minute pred koncem pa je že vodila za osem (80:72) in prednost zadržala vse do konca tekme.