EP do 20 let: Slovenija s polnim izkupičkom v nadaljevanje

Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let je na tretji tekmi EP v Domžalah s 87:81 premagala Litvo.

- vrstni red: Slovenija 3/0, Italija 2/1, Litva 1/2, Švedska 0/3

Domžale - Mladi slovenski košarkarji so na evropskem prvenstvu mlajših članov v Domžalah zabeležili tretjo zaporedno zmago v skupini D. S 87:81 je padla še Litva, Slovenija pa v drugi del prvenstva napredovala brez poraza.

Varovanci Zmaga Sagadina so si sicer napredovanje zagotovili že v prejšnji tekmi, vseeno pa prikazali doslej najboljšo predstavo na prvenstvu. Potem ko so v uvodnih dveh nastopih s težavo premagali Italijo in Švedsko so tokrat s kolektivno, borbeno in všečno igro navdušili več kot 2000 gledalec in nadigrali vrstnike iz Litve, ki v mladinskih kategorijah sodijo med najobetavnejše ekipe na svetu.

Slovenija je na začetku povedla s 5:0 in odtlje ves čas vodila, Litva je na celi tekmi zmogla le eno izenačenje (15:15). Do dvomestne prednosti so se prvič prebili v zaključku prvega polčasa (40:29), najvišjo razliko so naredili na začetku drugega dela (53:38), zmagovalec pa je bil odločen dobre tri minute pred koncem, ko se je razlika povzpela na 80:68, poroča STA.

Najboljši igralci pri Sloveniji so bili Klemen Prepelič z 20 točkami in 11 podajami, Alen Omić je zbral prav tako 20 točk in ujel 7 žog, Marko Pajić pa je dosegel 16 točk.

Drugi del prvenstva bo od ponedeljka do srede potekal prav tako v Domžalah. Naslednji tekmeci Slovenije so Latvija, Turčija in Španija.

Slovenija - Litva 87:81 (17:15, 42:30, 65:58)

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 2000, sodniki: Gontas (Grčija), Zurapović (BiH), Zaščuk (Ukrajina)
* Slovenija: Rupnik 5, Brodnik 2, Prepelič 20 (7:8), Omić 20 (6:11), Rojc 6 (4:4), Pajić 16 (4:4), Lapornik 6, Dimec 2 (0:2), Morina 9 (1:1).
* Litva: Vaitiekunas 4, Ulanovas 14 (5:6), Redikas 10 (0:1), Mockevicius 6 (2:2), Skucas 8 (2:3), Cizauskas 16 (2:2), Jakstas 13 (5:6), Butkevicius 10 (0:1).
* Prosti meti: Slovenija 22:30, Litva 16:23.
* Met za tri točke: Slovenija 7:20 (Prepelič 3, Pajić 2, Rupnik, Brodnik), Litva 3:13 (Redikas 2, Ulanovas).
* Osebne napake: Slovenija 27, Litva 28.