EP v košarki: Srbija in Francija ohranili popolna izkupička

Srbija je bila na dvoboju skupine B z 91:72 boljša od Turčije, Francija je v skupini A premagala Rusijo (74:67).

09. september 2015 17.06
09. september 2015 17.33
BASKET-EURO-2015-TUR-SRB

Berlin - Svetovni podprvaki Srbi so v četrtem kolu evropskega prvenstva prepričljivo premagali Turčijo (91:72) in si tekmo pred koncem zagotovili prvo mesto v skupini B.

Srbi so večji del posla opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 16 točkami razlike (30:14), ob polčasu pa so imeli 18 točk naskoka (53:35). Turčija se je v drugem polčasu nekajkrat približala na dvanajst točk zaostanka, vendar pa ni uspela ogroziti zmage Srbije.

V srbski reprezentanci sta bila najbolj razpoložena Miroslav Raduljica z 20 točkami in 6 skoki ter Miloš Teodosić s 17 točkami in 13 podaji. Pri Turkih je bil prvi strelec Ali Muhammed s 16 točkami.

Italijani zadali Nemcem tretji poraz

Italijanska reprezentanca je po včerajšnji zmagi nad Španijo danes opravila še z Nemci, vendar si je zmago priborile šele po podaljšku (89:82).

Nemčija je vodila večino tekme in imela v 25. minuti zalogo devetih točk (54:45), nato pa je sledila izenačena končnica. Italija je pred zadnjimi dvajsetimi sekundami zaostajala s 74:76, ko je odgovornost prevzel Danilo Gallinari in pet sekund pred iztekom zadel za 76:76. Nemci so imeli napad za zmago, vendar je zgrešil Dennis Schröder. V dodatnih petih minutah so bili uspešnejši Italijani (13:6) in dosegli tretjo zmago na prvenstvu.

Pri Italijanih je bil najboljši strelec Gallinari s 25 točkami, pri Nemcih pa Schröder z 29 točkami.

V skupini B sta se v osmino finala že uvrstili Srbija (8) in Italija (7), na tretjem mestu je Španija (6).

Francija podaljšala zmagoviti niz

Gostitelji skupine A Francozi so z velikimi napori premagali Ruse s 74:67 in zabeležili četrto zmago, s katero so se uvrstili v osmino finala.

Branilci naslova so odpor Rusov zlomili šele v zadnjih petih minutah dvoboja, ko so pri zaostanku z 58:64 dosegli deset zaporednih točk in srečanje uspešno pripeljali h koncu.

Pri Francozih je bil prvi strelec Nando De Colo s 13 točkami (na spodnji sliki), Rudy Gobert in Tony Parker sta jih prispevala po 12.

V ruski reprezentanci je izstopal Vitalij Fridzon z 20 točkami, Semen Antonov jih je dosegel 13.

Satoransky rešil Čehe

Na derbiju skupine D v Rigi so bili Čehi s 66:64 boljši od Belgije. Češka reprezentanca je imela osem minut pred koncem prednost desetih točk (57:47), a so se Belgijci vrnili v igro in 58 sekund pred iztekom rednega dela rezultat obrnili v svojo korist (62:61). Tekmo je na koncu odločil Tomaš Satoransky (na spodnji sliki, desno), ki je dosegel zadnjih pet točk češke reprezentance in ji pomagal do tretje zmage.

Pri Čehih je bil sicer najučinkovitejši Jan Vesely z 21 točkami in 12 skoki, Satoransky je prispeval 14 točk, 9 podaj in 3 ukradne žoge.

Pri Belgiji je bil najboljši strelec Jonathan Tabu z 12 točkami.