Eurochallenge: Krka na Cipru do druge zmage

Košarkarji Krke so na gostovanju na Cipru še drugič premagali moštvo ETHA iz Nikozije, ki je tokrat klonilo s 59:74.

27. november 2012 14.30
27. november 2012 17.29
KOSARKA KRKA ETHA
D. O., Delo.si

Nikozija - V četrtem kolu pokala eurochallenge so košarkarji Krke prišle do druge zmage in s tem ohranili upe za napredovanje v drugi del tekmovanja. Še drugič so bili boljši od moštva ETHA, ki je na domačem igrišču izgubilo s 59:74. Pri Krki se je bil strelsko najbolj razpoložen Edo Murić, ki je dosegel 19 točk, Smiljan Pavić jih je dodal 16 ter imel ob tem tudi 10 skokov. Novomeščani bodo naslednjo tekmo igrali v torek, 4. decembra, ko bodo gostili Pinar Karsiyako.

Novomeščani so tekmo odlično odprli in povedli z 8:0. Ciprčani so nato uspeli priti do prvih točk, a bližje kot na sedem točk zaostanka niso zmogli. Sredi prve četrtine je bilo 17:5 v korist Krke, visoko prednost pa so Novomeščani zadržali do konca prvega dela, ko je bilo 25:12, piše STA.

Drugo četrtino so bolje začeli Ciprčani. Po slabih treh minutah so znižali zaostanek na -8 (22:30), prednost Krke pa je znova hitro narasla. Do konca prvega polčasa je na semaforju kazalo 44:28 in Krki se je nasmihala nova zmaga v evropskem tekmovanju.

Tretja četrtina se je bolje začela za domače, zaostanek so uspeli nekoliko znižati, Krka je držala visoko prednost, v zaključku tretjega dela tekme pa so bolj zbrano zaigrali Ciprčani, a se niso posebej približali. Visoka prednost se je zmanjšala na začetku zadnje četrtine, ko je bilo po 50:59. Krkaši so z zbrano igro znova pobegnili in se veselii še druge zmage v tem tekmovanju.