Eurochallenge: Krka izkoristila priložnost za prvo zmago v gosteh

Košarkarji Krke so v 2. kolu pokala eurochallenge z 58:41 premagali madžarsko moštvo Jaszberenyi.

12. november 2013 19.38
Košarka Krka
Š. Ro., Delo.si, STA

Ljubljana - Košarkarji Krke so na tekmi 2. kola tekmovanja eurochallenge na Madžarskem le vpisali prvo zmago na gostovanju v tej sezoni. Priložnost se jim ponudila proti ekipi Jaszberenyi, ki je bržkone največji avtsajder v skupini F. Novomeščani so zmagali s 17 točkami razlike (58:41).

Zmaga za Krko že pomeni velik korak k napredovanju v drugi krog, potem ko je prejšnji teden že slavila proti Rusom.

Najboljši strelec Krke je bil s 17 točkami, pet skoki in tremi ukradenimi žogami Edo Murić, Jasmin Hukić jih je dodal devet. Prav slednja sta že v prvi četrtini poskrbela za prvo občutnejšo prednost Krke, ki je odtlej domači niso več dosegli. Novomeščani so dobili vse štiri četrtine; že po prvi so imeli osem točk prednosti, od odmoru je bila razlika deset točk, novi dve točki pa so si varovanci trenerja Aleksandra Džikića zagotovili pred zadnjimi desetimi minutami, ko se je razlika povzpela na 16 točk.

Krka bo v tretjem kolu pokala eurochallenge v torek, 19. novembra, gostovala v Bursi pri Tofašu.

Eurochallenge, 2. kolo:

Jaszberenyi - Krka 41:58 (11:19, 19:29, 27:43)

* Dvorana Salgotarjan, gledalcev 500, sodniki: Porsanidis (Grčija), Vecerskis (Litva), Šundić (Črna gora).
* Jaszberenyi: Horti 7 (1:1), Dramicanin 11 (3:4), Raivio 8, Marković 10, Lazar 2, Szogi 3.
* Krka: Kastrati 4, Rojc 5, Buljan 4, Murić 17 (2:2), Pavić 5 (1:2), Booker 2, Hukić 9, Klobučar 8 (3:4), Bolčina 4.
* Prosti meti: Jaszberenyi 4:7, Krka 6:8.
* Met za tri točke: Jaszberenyi 1:13 (Szogi), Krka 4:19 (Rojc, Murić, Hukić, Klobučar).
* Osebne napake: Jaszberenyi 16, Krka 17.