Evroliga: Anadolu Efes, Maccabi in Panathinaikos dopolnili najboljšo osmerico

Anadolu Efes je v zadnjem kolu drugega dela izgubil proti Fenerbahčeju (72:83), a kljub temu napredoval.

09. april 2015 17.02
09. april 2015 20.43
BASKET-EURL-FENERBAHCE-ULKER-ANADOLU-EFES

Istanbul - V košarkarski evroligi so bili danes na sporedu prvi obračuni 14. kola drugega dela, po katerem so znani vsi udeleženci četrtfinala, kot zadnjim je to uspelo Anadolu Efesu, Maccabiju in Panathinaikosu.

Iz skupine E so napredovali Real, Barcelona, Maccabi in Panathinaikos, iz skupine B pa CSKA, Fenerbahče, Olympiakos in Anadolu Efes.

Četrtfinalni pari bodo znani po jutrišnjih preostalih tekmah 14. kola.

Poraz Anadolu Efesa ni bil usoden

Košarkarji Anadolu Efesa so izgubili na gostovanju pri Fenerbahčeju z 72:83 (vrhunci v zgornjem videu), vendar pa so napredovali zaradi zmage Unicaje nad Laboral Kutxo (93:84).

Dvoboj so Istanbulu so bolje začeli gostitelji in v osmi minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (19:8), po prvi četrtini pa so imeli prednost enajstih točk (23:12).

Fenerbahče je v prvih petih minutah druge četrtine brez težav nadzoroval potek tekme in vodil z 31:21, nato pa  je Anadolu Efes dosegel naslednjih sedem točk in zaostanek zmanjšal na tri, po prvem polčasu pa je zaostajal za osem (33:41).

Tudi drugi polčas se je začel po željah domačinov, ki so po 24. minutah vodili za osem (48:40), borbeni gostje pa so štiri minute kasneje izenačili na 52:52, kar je bilo sploh prvo izenačenje na tekmi. Zadnje dejanje tretje četrtine je pripadlo Fenerbahčeju, pri katerem je Nemanja Bjelica zadel trojko za prednost štirih točk (59:55).

Gostje so zadnjo četrtino začeli spodbudno in dosegli šest zaporednih točk ter si v 32. minuti priborili sploh prvo vodstvo na tekmi (61:59), Fenerbahče pa je odgovoril le 22 sekund kasneje, ko je Bogdan Bogdanović zadel pod prekrškom in izkoristil tudi prosti met.

Ekipi sta bili nazadnje izenačeni v 35. minuti (65:65), nato pa je Fenerbahče pobegnil z delnim izidom 13:3 in imel dobri dve minuti pred koncem prednost desetih točk (78:68), kar je bil prevelik zalogaj za goste.

Pri Fenerbahčeju je bil prvi strelec Andrew Goudelock s 24 točkami, Bogdan Bogdanović jih je dodal 17. Pri Anadolu Efesu je bil najučinkovitejši Birkan Batuk z 12 točkami, Nenad Krstić in Stratos Perperoglou sta jih prispevala po 11.

Rekorder Marjanović poskrbel za zmago Crvene zvezde

Beograjska Crvena zvezda je evropsko sezono zaključila z domačo zmago nad Panathinaikosom (69:68). Tekmo je odločil center Boban Marjanović, ki je 2,2 sekunde pred koncem zadel oba prosta meta.

Večer je bil povsem v znamenju Marjanovića, ki je tekmo končal z 12 točkami, 16 skoki, 3 podajami in indeksom 28, danes pa je postavil kar dva rekorda. V tej sezoni je zabeležil rekordnih 256 skokov in izboljšal dosežek Mirsada Turkcana iz sezone 2002/2003 (248), poleg tega pa je dosegel 16 dvojnih dvojčkov in presegel rekord Anthonyja Parkerja iz sezone 2004/05 (14).

Pri Crveni zvezdi je bil prvi strelec Nikola Kalinić s 14 točkami, Jaka Blažič je dosegel 11 točk (za dve 1-3, trojke 3-6, prosti meti 0-1) in ujel dve odbiti žogi, najbolje ocenjeni igralec pa je bil Marjanović z 12 točkami in 16 skoki.

Pri Panathinaikosu je bil najbolj razpoložen Esteban Batista s 15 točkami.

Laboral Kutxa izgubila proti Unicaji

Igralci Laboral Kutxe so na tekmi z Unicajo iz Malage sami odločali o svoji usodi, s porazom pa so ostali brez četrtfinala (84:93).

Pri Laboral Kutxi je bil prvi strelec Fabien Causeur z 21 točkami, Mirza Begić je v devetnajstih minutah vknjižil tri točke (za dve 1-1, prosti meti 1-2) in 4 skoke.

Pri Unicaji so izstopali Ryan Toolson (17 točk), Jayson Granger (15) in Caleb Green (11).

Evroliga, 14. kolo

Skupina E

Alba Berlin - Maccabi Tel Aviv 64:73 (17:21, 17:20, 17:12, 13:20)

(Renfroe, McLean in Radošević po 10; Smith 28, Randle 13)

Crvena zvezda - Panathinaikos 69:68 (16:7, 14:19, 14:19, 25:23)

(Kalinić 14, Marjanović 12, Blažič 11 točk in 2 skoka v 25:49; Batista 15, Diamantidis 12)

Skupina F

Fenerbahče - Anadolu Efes 83:72 (23:12, 18:21, 18:22, 24:17)

(Goudelock 24, Bogdanović 17; Batuk 12, Krstić in Perperoglou po 11)

Emporio Armani - CSKA Moskva 79:88 (15:23, 19:32, 21:18, 24:25)

(Samuels 18, Gentile 15; Kaun 19, Voroncevič in Kirilenko po 14)

Unicaja Malaga - Laboral Kutxa 93:84 (20:16, 21:19, 27:23, 23:25)

(Toolson 17, Granger 15; Causeur 21, San Emeterio 16, Begić 3 točke in 4 skoki v 19:02)