Evroliga: Barcelona in Real zadnja četrtfinalista

Barcelona je v 14. kolu drugega dela za napredovanje premagala Žalgiris s 66:59, Real pa Himki s 83:70.

07. april 2016 16.58
07. april 2016 20.41
BASKET-EURL-KAUNAS-BARCELONA
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - V košarkarski evroligi so znani vsi udeleženci četrtfinala. Kot zadnja sta si udeležbo med najboljšimi osmimi ekipami priigrala Barcelona in branilec naslova Real. Katalonci so v zadnjem kolu v gosteh premagali Žalgiris s 66:59, Madridčani pa so na domačem parketu porazili Himki s 83:70.

Katalonci so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju in imeli po polovici tekme šest točk zaostanka (28:34), nato pa v drugem polčasu pripravili preobrat.

Žalgiris je po 24 minutah vodil s 37:31, nato pa se je pri Barceloni razigral Tomaš Satoransky in bil s petimi točkami najzaslužnejši za delni izid 7:0, s katerim so Katalonci rezultat obrnili v svojo korist (38:37), po treh četrtinah pa so vodili z 49:48.

Barcelona je v zadnjo četrtino krenila odločno, Carlos Arroyo in Stratos Perperoglou sta zadela za dve točki in prednost povišala na pet točk (53:48). Gostitelji so se Kataloncem nazadnje približali v 33. minuti (52:53), gostje pa so nato dosegli pet zaporednih točk in odločili zmagovalca.

Pri Barceloni sta bila najboljša strelca Pau Ribau s 14 točkami in Joey Dorsey z 12 točkami, pri Žalgirisu pa Kaspars Vecvagars s 13 točkami.

V skupini F so tako znani trije udeleženci četrtfinala, poleg Barcelone sta si mesto med najboljšimi osmimi zagotovila še CSKA in Laboral Kutxa. O zadnjem potniku v četrtfinale bosta odločala branilec naslova Real in moskovski Himki.

Real v drugem polčasu nadigral Himki

Po zmagi Barcelone je bilo prosto le še eno mesto v četrtfinalu, zanj pa sta se pomerila Real in Himki. Ekipi sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni. Uvodna četrtina se je končala z vodstvom Reala s 33:28, ob polčasu pa je bilo 54:49 za gostitelje.

V drugem polčasu se je razmerje moči povsem nagnilo na stran branilca naslova. Ta je dosegel prvih pet točk in povedel z dvomestno prednostjo (59:49), pred zadnjimi desetimi minutami pa je vodil za osem (66:58).

Madridčani so tudi v zadnji četrtini hitro prevzeli pobudo in se s petimi zaporednimi točkami odlepili na +13 (71:58), Himki pa se ni več vrnil v igro.

Pri Realu je bil prvi strelec Jaycee Carroll s 23 točkami, Felipe Reyes jih je prispeval 18, Luke Dončića pa tudi tokrat ni bilo v kadru.

Pri Himkiju je izstopal Tyrese Rice s 24 točkami, Zoran Dragić je v slabih 17 minutah dosegel 5 točk (za dve 2-3, trojke 0-1, prosti meti 1-1).

Brose se je poslovil s porazom

Laboral Kutxa je v zadnjem kolu izgubila na gostovanju pri Brose Basketsu z 69:89, kar pa za Špance ni bilo usodno, saj so imeli že prej zagotovljeno mesto v četrtfinalu.

Pri gostih je bil prvi strelec Jaka Blažič, ki je v 29 minutah vknjižil 19 točk (za dve 3-4, trojke 4-6, prosti meti 1-3) in 6 skokov, Adam Hanga, Darius Adams in Ioannis Bourousis so dodali po 11 točk.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Daniel Theis z 21 točkami, Aleksej Nikolić je tokrat igral le 72 sekund in dosegel 2 točki (prosti meti 2-2).

Evroliga, 14. kolo drugega dela

Skupina E

Anadolu Efes - Panathinaikos 91:86 (17:23, 26:29, 18:14, 30:20)

(Šarić 15, Diebler 13; Williams, Gist in Calathes po 14)

Skupina F

Žalgiris Kaunas - Barcelona 59:66 (16:16, 18:12, 14:21, 11:17)

(Vecvagars 13, Jankunas 11; Ribas 14, Dorsey 12)

Brose Baskets - Laboral Kutxa 89:69 (29:14, 16:14, 18:24, 26:17)

(Theis 21, Miller 19, A. Nikolić 2 točki v 1:12; Blažič 19 točk in 6 skokov v 29:08, Hanga, Adams in Bourousis po 11)

Real Madrid - Himki Moskva 83:70 (33:28, 21:21, 12:9, 17:12)

(Carroll 23, Reyes 18; Rice 24, Koponen 13, Dragić 5 v 16:39)