Evroliga: Barcelona iz Istanbula z obema točkama, prvi poraz Olympiakosa

Barcelona je na drugi tekmi drugega kola v gosteh premagala Fenerbahče s 76:73, Olympiakos je izgubil prvič v sezoni.

09. januar 2014 16.05
09. januar 2014 19.48
BASKET-EURL-FENERBAHCE-BARCELONA

Istanbul - Turški Fenerbahče je moral še drugič v sezoni priznati premoč Barceloni, ki je v Istanbulu zmagala s 76:73 (vrhunci v zgornjem videu).

Katalonci so na gostovanju igrali brez poškodovanega Juana Carlosa Navarra, kar pa se jim ni kaj prida poznalo, saj so dvoboj otvorili z delnim izidom 5:0. Fenerbahče se je hitro vrnil v igro in poskrbel za napeto končnico, ki pa se ni izšla po pričakovanjih domačih gledalcev. Gostujoči košarkar Marcelinho Huertas je deset sekund pred koncem zadel oba prosta meta za vodstvo 76:73, na drugi strani pa je Bojan Bogdanović zgrešil trojko za podaljšek, tako da je njegovo moštvo izgubilo še drugi dvoboj v drugem delu tekmovanja.

Pri domačih sta največ točk dosegla Melih Mahmatoglu in Nemanja Bjelica (15), Gašper Vidmar pa je vknjižil točko (prosti meti 1:2, za dve 0:2) in 3 skoke. Pri Barceloni je bil najučinkovitejši Marcelinho Huertas s 23 točkami, Erazem Lorbek jih je dodal 10 (za dve 4:4, za tri 0:2, prosti meti 2:6), Boštjan Nachbar pa sedem točk (za dve 2:6, za tri 1:2) in štiri skoke.

Armami prizadejal Olympiakosu prvi poraz

Košarkarji Olympiakosa so po enajstih zaporednih zmagah tokrat visoko izgubili na gostovanju pri italijanskem moštvu Emporio Armani (81:51).

Branilci naslova iz Pireja so dobro igrali zgolj v prvi četrtini, ki so jo dobili z 21:16, nato pa so v naslednjih treh četrtinah skupaj dosegli le 30 točk, njihovi nasprotniki pa 65.

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Keith Langford z 29 točkami, Daniel Hackett jih je dodal 17. Pri Olympiakosu je bil prvi strelec Georgios Printezis z 12 točkami, Vassilis Spanoulis jih je dosegel zgolj 8, slovenski reprezentant Mirza Begić pa je igral pet minut in ostal brez točke.

Rezultati drugega kola 2. dela

Skupina E

Fenerbahce Ülker - FC Barcelona 73:76 (18:23, 21:16, 17:19, 17:18)

(Mahmutoglu in Bjelica po 15, Vidmar 1, 3 skoki in ukradena žoga v 17:51; Huertas 23, E. Lorbek 10 točk in 2 skoka v 25:13 , Nachbar 7 točk in 4 skoki v 20:47)

EA7 Emporio Armani - Olympiakos 81:51 (16:21, 23:11, 24:8, 18:11)

(Langford 29, Hackett 17; Printezis 12, Spanoulis 8, Begić 0 točk v 5:07)