Evroliga: Barcelona izgubila v Moskvi, velika zmaga Partizana v Istanbulu

Moskovski CSKA je v devetem kolu evrolige z 79:65 premagal Barcelono, Jaka Blažič je blestel ob zmagi Crvene zvezde.

12. december 2013 19.56
BASKET-EURL-CSKA-BARCELONA

Moskva - Košarkarji moskovskega kluba CKSA so v derbiju devetega kola skupine A premagali Barcelono z 79:65 in jo prehiteli na drugem mestu (vrhunci v zgornjem videu).

Začetek tekme je bil v znamenju izenačene igre, v prednosti pa so bili košarkarji katalonskega moštva (21:20). V drugih desetih minutah so pobudo prevzeli gostitelji in si z delnim izidom 22:10 priborili enajst točk prednosti (42:31).

Odmor ob polčasu so bolje izkoristili košarkarji Barcelone in se pred odločilnimi desetimi minutami približali zgolj na točko (52:53), a je CSKA zadnjo četrtino začel z delnim izidom 7:2, prednost pa je zadržal vse do konca.

Prvi strelec gostiteljev je bil Sonny Weems s 15 točkami, pri Barceloni pa Brad Oleson s 14 točkami. Slovenski reprezentant Boštjan Nachbar je za goste dosegel 5 točk (za dve 2:8, za tri 0:4, prosti meti 1:2) ter dodal še 6 skokov in 4 podaje, Erazem Lorbek pa ni bil v kadru.

V skupini C je Unicaja Malaga brez poškodovanega Zorana Dragića premagala Bayern s 77:72. Špansko moštvo se je s četrto zmago začasno povzpelo na drugo mesto, medtem ko je Bayern nazadoval na četrto.

Blažič blestel v Beogradu

Crvena zvezda je v skupini D premagala moštvo Laboral Kutxa z 81:65 (vrhunce tekme si lahko ogledate v zgornjem videu).

Beograjčani so po prvi četrtini vodili s 25:6, tekmo pa so odločili na začetku zadnje četrtine, ko je Jaka Blažič s sedmimi zaporednimi točkami svojemu moštvu priboril prednost petnajstih točk (68:53).

Slovenski reprezentant je imel največ zaslug za zmago Crvene zvezde, za katero je dosegel 24 točk (za dve 4:8, trojke 4:4, prosti meti 4:6), tem pa je dodal še 4 skoke in 4 izgubljene žoge (indeks 21). Pri gostih je bil najboljši strelec Walter Hodge s 15 točkami.

Partizan presenetil Fenerbahče v Istanbulu

Košarkarji Partizana so v Istanbulu dosegli odmevno zmago proti vodilemu Fenerbahčeju (79:77). Turški predstavniki tudi po drugem porazu ostajajo na prvem mestu skupine A, Partizan je začasno na četrtem mestu.

Beograjčani so prvo četrtino dobili s trinajstimi točkami razlike (30:17), a so gostitelji v drugih desetih minutah zaostanek zmanjšali na le dve točki (37:39). Fenerbahče je 19 sekund pred koncem rednega dela zaostajal s 74:77 in imel napad za podaljšek, vendar sta Emir Preldžić in Nemanja Bjelica zgrešila meta za tri točke. Domači so nato hitro storili prekršek nad Tarencem Kinseyjem, ki je zadel oba prosta meta, končni izid pa je s trojko postavil Nemanja Bjelica.

Prvi strelec tekme je bil domačin Emir Preldžić z 21 točkami, slovenski reprezentant Gašper Vidmar pa je za Fenerbahče vknjižil 2 točki, skok in izgubljeno žogo. Pri Partizanu je največ točk dosegel Tarence Kinsey (20).

Skupina A

CSKA - Barcelona 79:65 (20:21, 22:10, 11:21, 26:13)

(Weems 15, Krstić 12; Oleson 14, Navarro 12, Nachbar 5 točk, 6 skokov in 4 podaje v 23:43)

Fenerbahče - Partizan 77:79 (17:30, 20:9, 23:20, 17:20)

(Preldžić 21, Žorić in Bogdanović 14, Vidmar 2 točki, skok in izgubljena žoga v 13:00; Kinsey 20, Bogdanović 19)

Skupina B

Žalgiris - Anadolu Efes 65:63 (16:16, 18:20, 28:16, 3:13)

(Dentmon 23, Javtokas 11; Erden 14, Hospn 13)

Skupina C

Unicaja Malaga - Bayern 77:72 (29:20, 14:17, 13:23, 21:12)

(Caner-Medley 17, Hettsheimeir 13; Delaney 14, Thompson 12)

Olympiakos - Montepaschi Siena 78:73 (15:17, 10:19, 21:21, 32:16)

(Perperoglou 18, Spanoulis 16; Green 28, Ress in Carter 10)

Skupina D

Crvena zvezda - Laboral Kutxa 81:65 (25:6, 20:20, 16:25, 15:13)

(Blažič 24 točk, 4 skoki in 4 izgubljene žoge v 25:15, Radenović 11; Hodge 15, Hamilton 13)