Evroliga: Barcelona slavila v Beogradu

Košarkarji Barcelone so zmagali na gostovanju pri Partizanu (82:64). Nachbar je prispeval tri točke, Erazem Lorbek ni igral.

21. november 2013 17.11
BASKET-EURL-MOSCOW-NANTERRE

Beograd - Katalonska Barcelona je v šestem kolu evrolige »preživela« vroče gostovanje v Pionirju pri Partizanu, ki ga je premagala z 82:64 (vrhunci v spodnjem videu).

Domačini so bili v uvodni četrtini boljši nasprotnik in so si do odmora priigrali šest točk naskoka (17:11), a se v nadaljevanju niso mogli enakovredno boriti s favoriziranimi Katalonci. Ti so drugo četrtino dobili za 12 (27:15), tretjo pa za 14 točk (26:12) in tekmo odločili že pred zadnjo četrtino.

Pri zmagovalcih je največ točk prispeval Alejandro Abrines (19), Boštjan Nachbar pa je igral 21 minut in 40 sekudn ter v svojo statistiko vpisal po 3 točke (za dve 0/2, trojke 1/3) in podaje, 2 skoka in 2 ukradeni žogi. Njegov reprezentančni kolega Erazem Lorbek je po polletni odsotnosti z ekipo odpotoval v Beograd, vendar ni bil v kadru za tekmo.

CSKA premagal Nanterre

Moskovski CSKA je na prvi tekmi šestega kola evrolige premagal francoskega predstavnika Nanterre s 72:60 in vknjižil četrto zmago v tekmovanju.

Domačini so po prvi četrtini zaostajali za pet točk (9:14), a so nato v nadaljevanju prikazali boljšo igro in rezultat do polčasa obrnili v svojo korist (33:26). Po koncu tretje četrtine je vse kazalo na lahko zmago Moskovčanov, ki so vodili z osemnajstimi točkami razlike (59:41), vendar se je Nanterre minuto in štirinajst sekund pred koncem približal na osem (60:68). To je bilo tudi vse, kar so gostje uspeli narediti, saj je Jeremy Pargo že v naslednjem napadu zadel trojko in odločil zmagovalca.

Pri gostiteljih je bil najboljši strelec Jeremy Pargo s 14 točkami, pri francoskemu moštvu pa Deshaun Thomas z 18 točkami.

Rezultati šestega kola

Skupina A

CSKA Moskva - JSF Nanterre 72:60 (9:14, 24:12, 26:15, 13:19)

(Pargo 14, Micov 11; Thomas 18, Meacham 11)

Partizan NIS - FC Barcelona 64:82 (17:11, 15:27, 12:26, 20:18)

(Bogdanović 24, Kinsey 11; Abrines 19, Pullen 13, Nachbar 3 točke in 2 skoka v 21:40)