Evroliga: Barcelona vrgla rokavico, Real pa je odgovoril (VIDEO)

Košarkarji Barcelone brez težav v Istanbulu, Real Madrid pa je slavil doma proti Žalgirisu in si zagotovil 1. mesto v skupini.

10. april 2015 16.24
10. april 2015 19.02
G. L., Delo.si

Istanbul - Košarkarji Barcelone so v zadnjem kolu drugega dela evrolige zabeležili pričakovano zmago proti Galatasarayu, s čimer so opravili svoj del naloge v boju za prvo mesto v skupini E. Katalonci so pred praznimi tribunami v Istanbulu slavili z 88:65, a po domači zmagi madridskega Reala nad Žalgirisom (99:83) ostali na drugem mestu v skupini. V četrtfinale, v katerem se bodo pomerili z Olympiakosom, vseeno vstopajo v zastrašujoči formi - na zadnjih osmih evroligaških tekmah so zabeležili ravno toliko zmag. Pri današnji je kakopak sodeloval tudi Boštjan Nachbar, ki je prispeval 8 točk.

S tem je dokončno končan drugi del evrolige, posledično pa so znani vsi štirje četrtfinalni pari. Real, ki je danes ugnal Žalgiris (99:83) se bo pomeril z Anadolu Efesom, CSKA s Panathinaikosom, Fenerbahče z Maccabijem, Barcelona pa, kot rečeno z Olympiakosom. Četrtfinalni obračuni se začenjajo že prihodnji teden, tekmeci igrajo na tri zmage.

Katalonci ugnali nekonkurenčne Turke

Razglašeni in razpadli Galatasaray, ki je moral zaradi nedavnih navijaških izgredov svojo zadnjo letošnjo evroligaško tekmo odigrati pred praznimi tribunami, je bil proti katalonskemu velikanu brez vsakršnih možnosti za uspeh. Turkom je živce paral predvsem hrvaški reprezentančni center Ante Tomić, ki je dosegel 20 točk in 3 skoke, z 12 točkami in 12 skoki mu je pod obema košema izdatno pomagal še Tibor Pleiss. Dokaj uspešen večer ima za sabo tudi Nachbar, ki je v dobrih 18 minutah dosegel 8 točk (za dve 2:2, za tri 1:3, prosti meti 1:1) in dodal še po skok in asistenco. Pri domačih je še največ, 10 točk, prispeval Vladimir Micov.

O prvem mestu v skupini E je nato odločal večerni obračun med madridskim Realom in Žalgirisom.

Real v drugem polčasu postavil stvari na svoje mesto

Madridčani so izziv, ki jim ga je pred tem ponudila Barcelona, sprejeli odprtih rok in na domačem terenu zanesljivo ugnali Žalgiris z 99:83.

Po uspešni uvodni četrtini belih, ki so jo dobili z devetimi točkami razlike, je v drugi Žalgiris presenetljivo pritisnil na favorizirane domačine in si pred drugim polčasom zagotovil prednost s 43:40.

A njihovi upi po presenečenju niso trajali pretirano dolgo, saj so španski velikani predvsem na krilih Sergia Rodrigueza znova prešli v vodstvo in ga sredi tretje četrtine oplemenitili na prednost z dvoštevilčno razliko. Ta se je do konca tekme le še povečevala in na koncu znašala prepričljivih 16 točk.

S 17 točkami je bil najuspešnejši strelec pri domačih Felipe Reyes, le po točko manj pa sta prispevala Jaycee Caroll in Sergio Rodriguez, ki je soigralcem podelil še 7 asistenc. Pri gostih je 17 točk dosegel James Anderson, 16 jih je prispeval Will Cherry.

Olympiakos v revialni tekmi ugnal Nižnij

Navijači v grškem Pireju so zadnjo tekmo drugega dela evrolige lahko pričakali v povsem sproščenem vzdušju. Obračun z ruskim Nižnijim iz Novgoroda namreč ni odločal o ničemer več. Grki so si že pred tem zagotovili tretje mesto v skupini F, Rusi so bili obsojeni na zadnjega. Domači so se pred izločilnimi boji kljub temu želeli proslaviti z zmago, kar jim je tudi uspelo z izidom 77:70.

Na obračunu 14. kola drugega dela je k zmagi rdeče-belih največ prispeval Matt Lojeski, ki je dosegel 17 točk in 8 skokov, 12 točk je dodal Georgios Printezis, po 10 točk pa še Bryant Dunston in Oliver Lafayette. Na drugi strani je 17 točk zbral Rihards Kuksiks, 16 jih je dodal Trey Thompkins.

Rusi so se z današnjim porazom poslovili od evrolige, košarkarje Olympiakosa pa v četrtfinalu čaka obračunz Barcelono.