Evroliga: Bešiktaš presenetil Sieno

Košarkarji Bešiktaša so v dvanajstem kolu drugega dela tekmovanja premagali Sieno (72:70) in vknjižili prvo zmago.

22. marec 2013 20.32
BASKET-EURL-BESIKTAS JK-MONTEPASCHI SIENA

Ljubljana - V evroligi so bili danes na sporedu še zadnji dvoboji dvanajstega kola. Presenečenje je pripravil turški Bešiktaš, ki je premagal italijansko Sieno in vknjižil šele prvo zmago v drugem delu tekmovanja (72:70).

Moštvi sta bili po polovici tekme poravnavni (35:35), nato pa je Siena z boljšo tretjo četrtino pred zadnjimi desetimi minutami vodila za pet (53:48). Sledil je povratek gostov, ki ga je s košem le 0,6 sekunde pred iztekom rednega dela dokončal Tutku Acik.

Najboljši strelec tekme je bil član Siene Bobby Brown z 19 točkami, pri Bešiktašu je največ točk dosegel junak Tutku Acik. Njegov soigralec Gašper Vidmar je v dobrih 24 minutah v svojo statistiko vpisal 7 točk (za dve 3:5, prosti meti 1:6), 6 skokov in 2 izgubljeni žogi.

Siena je tako izgubila še tretje zaporedno srečanje v drugem delu tekmovanja, kjer ima po dvanajstih tekmah 7 zmag in 5 porazov, Bešiktaš pa zmago in 11 porazov.

V skupini F sta potekali še dve tekmi, Himki je bil z 99:76 boljši od Fenerbahčeja, Maccabi pa je v gosteh s 73:67 premagal Olympiakos.