Evroliga: Blažič dobil strelski dvoboj z Dragićem in se veselil zmage

Košarkarji Laboral Kutxe so v 10. kolu drugega dela evrolige premagali Himki z 98:83. Blažič 9 točk, Dragić 4 točke.

10. marec 2016 19.08
10. marec 2016 21.47
BASKET-EURL-LABORAL-KHIMKI

Vitoria-Gasteiz - V desetem kolu drugega dela evrolige je bil na sporedu dvoboj med Laboral Kutxo in Himkijem, ki so ga z 98:83 dobili Španci in se s tekmo več od CSKA-ja začasno prebili na vrh skupine F.

Na tekmi sta igrala oba slovenska reprezentanta. Jaka Blažič je za domače v 23 minutah dosegel 9 točk (za dve 1-3, trojke 1-3, prosti meti 4-4), Zoran Dragić pa je pri gostih v 16 minutah vknjižil 4 točke (za dve 2-4, trojke 0-2).

Laboral Kutxa je dvoboj odločila v tretji četrtini, ki jo je dobila s 27:15. Himki je po slabih dveh minutah četrtine vodil za pet (50:45), ko se je pri domačih razigral Fabien Causeur in v manj kot šestih minutah dosegel 10 točk, njegovo moštvo pa je z delnim izidom 15:2 povedlo za enajst (62:52).

Španci so četrtino zaključili z vodstvom 72:61, nato pa v zadnjih desetih minutah le enkrat vodili z manj kot desetimi točkami razlike in tekmo mirno pripeljali h koncu.

Pri Laboral Kutxi sta bila prva strelca Causeur in Darius Adams s po 17 točkami, Ioannis Bourousis jih je dodal 16.

Pri Himkiju sta bila najbolj razpoložena Aleksej Šved z 19 točkami in Paul Davis z 18 točkami.

Evroliga, deseto kolo drugega dela

Skupina E

Lokomotiva Kuban - Fenerbahče 52:55 (13:17, 12:13, 19:13, 8:12)

(Claver in Delaney po 12; Bogdanović 17, Datome 10)

Cedevita - Unicaja Malaga 78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26)

(White 16, Pullen 15; Cooley 16, Nedović 15)

Skupina F

Brose Baskets - Olympiakos 72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21:15)

(Radošević in Wanamaker po 11, Aleksej Nikolić 1 skok v v 1:35; Printezis 19, Hunter 17)

Laboral Kutxa - Himki Moskva 98:89 (21:24, 24:22, 27:15, 26:22)

(Adams in Causeur po 17, Blažič 9 v 22:47; Šved 19, Davis 18, Dragić 4 v 16:13)