Evroliga: Anadolu Efes stežka prek Brose Basketsa

Košarkarji Anadolu Efesa so v enajstem kolu evrolige po podaljšku premagali Brose Baskets 89:86.

14. marec 2013 15.47
14. marec 2013 17.30
BASKET- EURL-MONTEPASCHI-SIENA-OLYMPIACOS-ATHENS

Istanbul - V evroligi bodo drevi potekali prvi obračuni enajstega kola, ki se je začelo z zmago turškega Anadolu Efesa proti nemškemu Brose Basketsu (89:86).

Favorizirani Efes je bolje otvoril tekmo in po uvodnih desetih minutah vodil za devet točk (23:14), v ospredju pa je bil tudi po polovici tekme (44:37). Gostje so nato začeli zniževati zaostanek in prek slovenskega reprezentanta Boštjana Nachbarja tudi izsilili podaljšek (76:76). V tem so več pokazali domači, ki so Nemcem prizadejali še enajsti poraz v drugem delu tekmovanja.

Najboljši posameznik tekme je bil domačin Jordan Farmar, ki je dosegel 29 točk (za dve 9/14, za tri 3/6, prosti meti 2/2), tem pa dodal 7 skokov in 3 asistence (indeks 26). Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Nachbar, ki je v slabih 23 minutah v svojo statistiko vpisal 24 točk (za dve 6/11, za tri 3/4, prosti meti 3/4) in dva skoka (indeks 23).

Na preostalih tekmah je Maccabi z 80:79 premagal Himki, Olympiakos je slavil na gostovanju pri Sieni (68:67), Caja Laboral pa je visoko porazila Fenerbahče (87:67).

V drugem delu evrolige poleg Nachbarja in Vujačića, ki ga danes ni bilo v kadru Efesa, sodelujejo še štirje slovenski košarkarji, vsi bodo igrali jutri. Mirza Begić bo s svojim Realom igral proti Unicaji Malagi Zorana Dragića, Barcelona pa bo z Erazmom Lorbkom gostila Bešiktaš Gašperja Vidmarja.