Evroliga: CSKA na mestnem derbiju premagal Himki

Moskovski CSKA je v 8. kolu drugega dela gostil mestnega tekmeca Himki in ga premagal s 108:98. Zoran Dragić je dosegel 12 točk.

25. februar 2016 14.45
25. februar 2016 18.02
BASKET-EURL-CSKA-KHIMKI
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji CSKA-ja so v osmem kolu drugega dela evrolige pred domačimi gledalci premagali mestnega tekmeca Himki s 108:98 in ostajajo na prvem mestu skupine F.

Slovenski reprezentant Zoran Dragić je za Himki v 20 minutah dosegel 12 točk (za dve 4-4, trojke 1-7, prosti meti 1-2), 3 skoke in 2 ukradeni žogi, tekmo pa je zaradi petih osebnih napak končal v 34. minuti.

Pri gostih so več točk dosegli Aleksej Šved, Tyrese Rice (oba po 16) in Petteri Koponen (15), pri CSKA-ju pa so izstopali Miloš Teodosić (26), Nando De Colo (19 točk in 8 podaj) in Nikita Kurbanov (18).

Začetek tekme je bil povsem v znamenju domačinov, ki so si po zgolj štirih minutah priborili prednost dvanajstih točk (18:6), za kar sta imela največ zaslug Nikita Kurbanov in Viktor Hrjapa (oba po 7 točk). Himki je v nadaljevanju četrtine prikazal boljšo igro, dosegel osem zaporednih točk (14:18) in po prvih desetih minutah zaostajal le za pet (23:28).

Himki je v drugi četrtini držal stik s CSKA-jem in imel po trinajstih minutah tri točke zaostanka (28:31), nato so domači odgovorili s svojim nizom 5:0 (36:28), vendar pa jim gostje niso ostali dolžni in so po zaslugi Zorana Dragića, ki je dosegel 5 izmed naslednjih 7 točk svojega moštva, po 15. minutah znova zaostajali za tri točke (35:38). Himki pa se ni ustavil le pri tem, dirigentsko palico je nato prevzel Tyrese Rice, ki je med 16. in 17. minuto zadel dve trojki in svoji ekipi priboril vodstvo z 41:40. Ob koncu polčasa so gostitelji rezultat obrnili v svojo korist in s trojko Nanda De Coloja, ki je zadel skoraj s polovice igrišča, na glavni odmor odšli z vodstvom 53:46.

Drugi počas so bolje začeli domačini in po štirih minutah pobegnili na deset točk (60:50). Košarkarji Himkija so imeli v napadu težave z realizacijo in niso ogrožali vodstva CSKA-ja, pri katerem je razpoloženi Miloš Teodosić v tretji četrtini dosegel 10 točk in svojemu moštvu pred zadnjimi desetimi minutami zagotovil vodstvo s 77:66.

Odlični srbski košarkar Teodosić je zadnjo četrtino začel v podobnem ritmu in s trojko CSKA-ju zagotovil prednost štirinajstih točk (80:66). Na drugi strani je Zoran Dragić na začetku četrtine dosegel dve točki, nato pa v 34. minuti prejel svojo peto osebno napako in preostanek tekme spremljal s klopi.

Gostujoče moštvo se je brez Dragićeve pomoči v 36. minuti približalo na pet točk (84:89), nato pa sta za domače s trojkama odgovorila De Colo in Teodosić, tako da je prednost narasla na enajst (95:84), Himki pa se ni več vrnil v igro.

Real tesno ugnal Brose Baskets

Branilec naslova Real Madrid je na gostovanju v Nemčiji tesno premagal Brose Baskets z 90:86 in dosegel peto zmago v drugem delu.

Madridčani so imeli pred zadnjo četrtino prednost sedmih točk (72:65), nato pa so Nemci zadnji del začeli z delnim izidom 12:4 in rezultat obrnili v svojo korist (77:76). V napeti končnici so več pokazali Španci, pri katerih je Felipe Reyes v zadnjih 69 sekundah zadel vse štiri proste mete in odločil zmagovalca.

Pri Realu je bil prvi strelec Sergio Llull z 21 točkami, Felipe Reyes jih je dodal 18. Pri Broseju je bil najučinkovitejši Darius Miller z 20 točkami.

Aleksej Nikolić pri domačih ni dobil priložnosti, Luke Dončića pa ni bilo v kadru Reala.

Evroliga, osmo kolo drugega dela

Skupina E

Darušafaka - Unicaja Malaga 78:55 (19:16, 18:12, 22:17, 19:10)

(Harangody 21, Yagmur 12; Kuzminskas in Vazquez po 12)

Lokomotiva Kuban - Cedevita 87:63 (29:12, 15:21, 26:13, 17:17)

(Randolph 28, Broekhoff 14; Bilan 11, Pilepić in Gordić po 9)

Panathinaikos - Fenerbahče 76:71 (15:20, 21:16, 19:17, 21:28)

(Williams 14, Raduljica 13; Udoh 19, Dixon 16)

Skupina F

CSKA Moskva - Himki Moskva 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32)

(Teodosić 26, De Colo 19; Šved in Rice po 16, Zoran Dragić 12 točk, 3 skoki, 2 ukradeni žogi in podaja v 20:37)

Brose Baskets - Real Madrid 86:90 (26:23, 19:23, 20:26, 21:18)

(Miller 20, Wanamaker 16, Nikolić ni igral; Llull 21, Reyes 18, Dončića ni bilo v ekipi)

Laboral Kutxa - Žalgiris 71:65 (22:20, 10:12, 13:21, 26:12)

(Adams 17, Bourousis 16, Blažić 4 v 17:55; Jankunas in Vougioukas po 13)