Evroliga: finalista CSKA in Olympiacos

Košarkarji CSKA so v polfinalu evrolige premagali Panathinaikos, Olympiacos pa je porazil Barcelono Erazma Lorbka.

11. maj 2012 19.43
11. maj 2012 23.05

Carigrad - V boju za naslov najboljšega moštva stare celine ostajata le še dve moštvi, CSKA in Olympiacos. Prvi so za preboj v veliki finale premagali Panathinaikos (66:64), drugi pa so izločili Barcelono (68:64).

Po prvi četrtini uvodnega polfinalnega obračuna CSKA in Panathinaikosa je kazalo na zmago Grkov, ki so si priigrali 14 točk prednosti (29:15), a sledil je silovit odgovor Rusov. Ti so v drugi četrtini svojim nasprotnikom dopustili le 5 točk in ob polčasu zaostajali le še za dve točki (32:34).

Košarkarji CSKA so imeli v zaključku dvoboja majhno prednost (66:64), a so z zgrešenima prostima metoma Miloša Teodosića, ki je bil dvakrat nenatančen le 8,3 sekunde pred iztekom rednega dela, svojim nasprotnikom ponudili napad za zmago. Pri tem se Grki niso izkazali, saj v poslednjem poskusu sploh niso metali na koš, tako da so si napredovanje zagotovili Rusi.

Pri CSKA je bil najučinkovitejši Andrej Kirlilenko, ki je 17 točkam dodal še 9 skokov, na drugi strani pa je bil najbolj razpoložen nekdanji član Olimpije Šarunas Jasikevičius (19 točk).

Poraz Barcelone

Na drugem polfinalnem obračunu je moštvo Olympiacosa rešilo grško čast in premagalo Barcelono (68:64), za katero je nastopil tudi Erazem Lorbek.

Slovenec se v dvoboju ni pretirano izkazal in je v 30. minutah dosegel 9 točk, v svojo statistiko pa je vpisal še pet skokov ter po eno podajo in ukradeno žogo. Za zasedbo iz Barcelone je Juan Carlos Navarro dosegel 18 točk, pri pirejskem moštvu pa je bil najbolj učinkovit Vasilis Spanulis z 21 točkami.

Zaključni dejanji evrolige bosta na sporedu v nedeljo. Najprej se bosta ob 17. uri za tretje mesto pomerila Panathinaikos in Barcelono, tri ure kasneje pa bo na vrsti finale med CSKA in Olympiacosom.