Evroliga: CSKA še drugič boljši od Panathinaikosa

Moskovski CSKA je na drugi četrtfinalni tekmi premagal Panathinaikos s 77:51, tretja tekma bo v ponedeljek v Atenah.

18. april 2014 16.33
18. april 2014 19.56
BASKET-EURL-CSKA-PANATHINAIKOS

Moskva - Ruski CSKA je na domačem parketu premagal Panathinaikos s 77:51 in povedel z 2:0 v zmagah (vrhunci v zgornjem videu). Moskovčani si lahko nastop na zaključnem turnirju zagotovijo v ponedeljek v Atenah (20.45).

V prvi četrtini si nobeno izmed moštev ni priigralo vidnejše prednosti. Panathinaikos je v šesti minuti vodil s štirimi točkami prednosti (15:11), vendar so gostitelji v zaključku rezultat obrnili v svojo korist (21:19).

Gledalci so v drugi četrtini videli prevlado moskovskega moštva, ki je doseglo 16 zaporednih točk in povedlo s 35:19. Strelski niz je začel Vitalij Fridzon s petimi zaporednimi točkami, nato je Andrej Voroncevič povišal na 28:19. Gostje so z minuto odmora želeli prekiniti razigrane domačine, kar pa jim ni uspelo, saj je Vladimir Micov s trojko poglobil njihove težave, sledila sta še koša Jeremyja Parga in Andreja Voronceviča. Panathinaikos je prvi koš v drugi četrtini dosegel šele v sedmi minuti, ko je Ramel Curry znižal na 21:35, izid polčasa pa je bil 39:27 za CSKA.

Moštvi sta na začetku drugega polčasa prikazali neučinkovito igro, saj je gostujoči košarkar Stephane Lasme dosegel edini koš v prvih petih minutah (27:39), nato pa se je igra razživela. Sprva so imeli pobudo domačini, ki so si priigrali 15 točk naskoka (47:32), nato pa so se Grki do konca četrtine približali na enajst (39:50).

Panathinaikos je v zadnji četrtini zaostanek zmanjšal na deset točk (40:50), nato pa je stvari v svoje roke vzel domačin Sonny Weems, ki je v prvih šestih minutah dosegel deset točk in bil najzaslužnejši za vodstvo z 19 točkami razlike (62:43), Panathinaikos pa se po visokem zaostanku ni več vrnil v igro.

Pri domačih je bil najboljši strelec Sonny Weems s 23 točkami (za dve 7:10, za tri 3:4), ki jim je dodal še 4 skoke in 2 ukradeni žogi. Pri Grkih je le en košarkar presegel mejo desetih točk, in sicer Roko Leni Ukić (15).

Armani izenačil serijo z Maccabijem

Na preostali tekmi večera je Emporio Armani premagal Maccabi Electro z 91:77 in izid v zmagah izenačil na 1:1. Tretja tekma bo v ponedeljek v Tel Avivu (20.15).

Gostitelji so si ključno prednost priigrali v prvem polčasu. Prvo četrtino so dobili z osmimi točkami razlike (25:18), na glavni odmor pa so odšli s prednostjo trinajstih točk (47:34). Maccabi je v drugem polčasu držal stik z nasprotniki, vendar se ni mogel izogniti porazu.

Pri domačih je bil najboljši strelec Curtis Jerrells s 17 točkami, pri gostih pa Alex Tyus s 16 točkami.