Evroliga: CSKA z De Colom in Teodosićem previsoka ovira za Real (VIDEO)

Košarkarji CSKA-ja so v drugem kolu drugega dela premagali Real s 95:81. Luka Dončić je za Madridčane dosegel 12 točk.

07. januar 2016 15.19
07. januar 2016 18.55
BASKET-EURL-CSKA-REAL-MADRID
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji CSKA-ja so v drugem kolu drugega dela evrolige gostili madridski Real in ga premagali s 95:81.

Moskovčani so tako dosegli svojo prvo zmago v drugem delu, glavna junaka pa sta bila Nando de Colo (28 točk in 7 podaj) in Miloš Teodosić (23 točk in 7 podaj), ki sta skupaj dosegla več kot polovico točk svojega moštva.

Pri gostih je imel vidno vlogo Luka Dončić, ki je v dobrih trinajstih minutah dosegel 12 točk (za dve 1-1, za tri 3-5, prosti meti 1-1), kar je njegov osebni rekord v najmočnejšem evropskem tekmovanju.

Tekma v Moskvi se je začela po željah Madridčanov, ki so po sedmih minutah vodili za šest točk (18:12), nato pa je CSKA odgovoril s šestimi zaporednimi točkami in imel ob odmoru dve točki prednosti (22:20).

Moskovčani so na začetku druge četrtine ohranjali vodstvo in imeli štiri minute pred koncem prednost sedmih točk (37:30), nato pa se je Real približal na krilih Luke Dončića. Mladi slovenski košarkar je med 17. in 19. minuto zadel tri trojke in imel največ zaslug, da so Madridčani po nizu 11:5 zaostajali le še za točko (41:42). A Realu se je nato ustavilo, CSKA pa je pobegnil z delnim izidom 9:0, ki sta ga zrežirala Miloš Teodosić (5 točk) in Nando de Colo (4). Rezultat polčasa je bil 50:41 za domače.

Domači košarkarji so tudi po vrnitvi iz slačilnice nadzorovali potek tekme in v 26. minuti vodili z dvanajstimi točkami razlike (62:50), nato pa se je Real v zadnjih dveh minutah vendarle prebudil in začel zmanjševati zaostanek. Pri Madridčanih so pri zaostanku za deset (57:67) zadeli K.C. Rivers, Gustavo Ayon in Jonas Mačiulis, tako da se je prednost stopila na pet (64:69), pred zadnjo četrtino pa je bilo 71:64 za CSKA.

Real je v prvi polovici zadnje četrtine še držal stik z domačini in po treh zaporednih točkah Luke Dončića v 32. minuti zaostajal za pet (70:75), nato pa so v ospredje stopili Moskovčani. Nando de Colo je dosegel naslednjih pet točk, nato pa je svojih pet dodal še Miloš Teodosić in CSKA je pobegnil na petnajst točk razlike (85:70), s čimer je odločil dvoboj.

Pri CSKA-ju je bil prvi strelec Nando de Colo z 28 točkami, Miloš Teodosić jih je prispeval 23.

Pri Realu je bil najbolj razpoložen K.C. Rivers s 23 točkami, Gustavo Ayon jih je dodal 14, Luka Dončić pa 12 točk in 5 skoke.

Poraza Blažiča in Dragića

Barcelona je na domačem parketu visoko premagala Himki s 87:70. Katalonci so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 49:29, v nadaljevanju pa so le ohranjali visoko prednost.

Pri Barceloni sta bila prva strelca Juan Carlos Navarro in Pau Ribas s po 14 točkami. Pri Himkiju je največ točk dosegel Tyrese Rice (14), Zoran Dragić pa je v 21 minutah v svojo statistiko vpisal 8 točk (za dve 4-5, za tri 0-3) in 4 skoke.

Grški Olympiakos je bil z 82:76 boljši od Laboral Kutxe in se je z drugo zmago premaknil na vrh lestvice F. Pri zmagovalcih je bil najbolj razigran Vassilis Spanoulis z 19 točkami, pri poražencih pa Mike James s 16 točkami. Jaka Blažič je za Laboral Kutxo igral 17 minut in vknjižil 7 točk (za dve 2-3, trojke 1-4), 2 skoka in 2 ukradeni žogi.

Rezultati evrolige

Skupina E

Darušafaka - Cedevita 72:79 (26:19, 13:21, 19:18, 14:21)

(Erden 13, Wilbekin 12; Pullen 25, Walker 13)

Skupina F

CSKA Moskva - Real Madrid 95:81 (22:20, 28:21, 21:23, 24:17)

(De Colo 28, Teodosić 23; Rivers 23, Ayon 14, Dončić 12 točk in 5 skokov v 13:31)

Laboral Kutxa - Olympiakos 76:82 (18:24, 16:19, 22:19, 20:20)

(James 16, Bourousis 12, Blažič 7 in 2 skoka v 17:34; Spanoulis 19, Printezis 15)

Barcelona - Himki Moskva 87:70 (23:16, 26:13, 18:22, 20:19)

(Navarro in Ribas po 14; Rice 14, Šved 13, Z. Dragić 8 in 4 skoki v 21:17)