Evroliga: Doellman v Madridu prehitel sireno za zmago Barcelone

Barcelona je na četrti tekmi drugega dela slavila na gostovanju pri Realu (87:86), mož odločitve je bil Justin Doellman.

21. januar 2016 15.39
21. januar 2016 21.54
BASKET-EURL-REALMADRID-BARCELONA
M. Ž.
M. Ž.

Madrid - Četrto kolo drugega dela evrolige je postreglo s španskim derbijem med Realom in Barcelono. Zmage so se veselili Katalonci, ki so nadoknadili 18 točk zaostanka in zmagali s 87:86.

Barcelona je tekmo v Madridu odločila v zadnji sekundi. Pri izidu 85:86 je odgovornost na svoja ramena prevzel prvi strelec Justin Doellman in uspešno zadel za dve točki.

To je bil hud udarec za Real, ki je vodil večino tekme. Madridčani so tekmo začeli slabše in zaostajali z 0:8, kar pa so izničili že do pete minute (12:10) in četrtino končali z vodstvom za deset (27:17).

Druga četrtina je bila povsem v znamenju gostiteljev, ki so imeli po dvanajstih minutah že šestnajst točk naskoka (35:19) in s tolikšno prednostjo vodili tudi po 19. minutah (48:32), izid polčasa pa je bil 48:37.

Barcelona je v drugem polčasu uprizorila veliko vrnitev. Po 26. minutah so zaostajali s 47:61, nato pa dosegli dvanajst zaporednih točk (59:61). Najprej je voz povlekel Tomaš Satoransky, ki je dosegel pet izmed prvih sedmih točk v tem nizu, zatem pa je svoje prispeval še Stratos Perperoglu in vknjižil zadnjih osem točk Barcelone v četrtini, ki je pred zadnjimi desetimi minutami zaostajala le še za točko (62:63).

Katalonsko moštvo se je v zadnji četrtini štirikrat prebilo do vodstva za štiri točke, Madridčani pa so jih ujeli in minuto pred koncem vodili za pet (85:80). A Barcelone to ni ustavilo, Justin Doellman je zadel trojko, Pau Ribas pa prosta meta za izenačenje.

Pri Barceloni so hitro naredili prekršek nad Felipejem Reyesom, ki je devet sekund pred koncem zadel le en prosti met, na drugi strani pa je tekmo odločil Doellman.

Prav Doellman je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, Stratos Perperoglu jih je dodal 13.

Pri Realu je bil prvi strelec Sergio Rodriguez z 18 točkami, Felipe Reyes jih je dodal 14. Slovenski košarkar Luka Dončić ni dobil priložnosti.

Laboral Kutxa premagala CSKA

Španska Laboral Kutxa je na drugi tekmi skupine F gostila moskovski CSKA in ga premagala z 81:71.

Laboral Kutxa je dvoboj odločila v zadnjih dveh minutah tekme. Moskovčani so vodili s 70:69, ko so gostitelji zrežirali delni izid 12:1 in si priborili drugo zmago v drugem delu.

Pri domačih je bil prvi strelec Ioannis Bourousis z 19 točkami, Jaka Blažič je v enajstih minutah prispeval 3 točke (za dve 0-1, za tri 1-2), skok in ukradeno žogo.

Pri gostih je bil najučinkovitejši Miloš Teodosić z 18 točkami, Kyle Hines jih je dodal 11.