Evroliga: Dončić ključni igralec Reala pri zmagi v Istanbulu

Košarkarji Reala so v 15. kolu evrolige premagali Anadolu Efes z 80:78. Luka Dončić je vpisal 17 točk, 9 podaj in 5 skokov.

29. december 2016 18.29
29. december 2016 18.57
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić je v 15. kolu evrolige odigral ključno vlogo pri zmagi Reala na gostovanju pri Anadolu Efesu z 80:78 (vrhunci v spodnjem videu).

Luka Dončić je tekmo začel v prvi peterki in bil s 17 točkami prvi strelec dvoboja (za dve 4-6, za tri 3-4), v svojo statistiko pa je dodal še 9 podaj in 5 skokov (indeks 31).

Pri Realu je dvomestno število točk presegel le še Rudy Fernandez (14). Pri Anadolu Efesu je bil prvi strelec Brandon Paul s 16 točkami, Alen Omić je v 12 minutah dosegel 4 točke (za dve 1-2, prosti meti 2-4).

Madridčani so bolje začeli tekmo in dosegli prvih šest točk na tekmi, Anadolu Efes pa je hitro ujel priključek in po nizu 5:0 v peti minuti izenačil na 9:9. Ekipi sta bili v nadaljevanju zelo izenačeni, po prvi četrtini je bil izid 22:21 za Turke.

V drugi četrtini so ritem narekovali domačini in vodili za največ šest točk (29:23), Madridčani pa so bili vseskozi zelo blizu in 27 sekund pred koncem s prostima metoma Rudyja Fernandeza povedli s 37:36, kar je bil tudi izid polčasa.

V tretji četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Real je na začetku povedel z 39:36, vendar pa so gostitelji hitro odgovorili z nizom 7:0 za 43:39. Izenačena igra se je nadaljevala vse do konca, pred zadnjimi desetimi minutami je bil rezultat 63:61 za turško moštvo.

Tudi v zadnji četrtini si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati vidnejše prednosti. V ključnih trenutkih je pri Realu blestel Dončić, ki je ob zaostanku s 73:75 dosegel pet zaporednih točk, nato pa 32 sekund pred koncem asistiral Gustavu Ayonu za vodstvo z 80:78.

Rezultat je ostal nespremenjen vse do konca. Anadolu Efes je imel za zadnji napad na voljo osem sekund, Thomas Heurtel je prodrl po koš, kjer pa je njegov poskus blokiral Gustavo Ayon.

Crvena zvezda z novo odmevno zmago

Košarkarji Crvene zvezde so dosegli novo odmevno zmago, v Beogradu so z 78:67 premagali aktualnega prvaka CSKA.

Beograjčani so dobili zadnje tri evroligaške tekme, pri čemer so premagali zadnje tri prvake tega tekmovanja - pred CSKA-jem so porazili še madridski Real in Maccabi.

Pri Crveni zvezdi je bil prvi strelec Ognjen Kuzmić s 16 točkami, pri CSKA-ju pa Andrej Voroncevič z 21 točkami.

Evroliga, 15. kolo

Anadolu Efes - Real Madrid 78:80 (22:21, 14:16, 27:24, 15:19)

(Paul 16, Dunston 14, Omić 4 točke v 12:09; Dončić 17 točk, 9 asistenc in 5 skokov v 23:00, Fernandez 14)

Crvena zvezda - CSKA Moskva 78:67 (17:14, 21:20, 16:22, 14:11)

(Kuzmić 16, Simonović 14; Voroncevič 21, Jackson 10)

Olympiakos - Fenerbahče 71:62 (18:9, 22:12, 18:19, 13:22)

(Lojeski 14, Papapetrou 12; Vesely 22, Sloukas in Datome po 10)

Baskonia - Maccabi Tel Aviv 101:88 (30:24, 12:16, 29:24, 30:24)

(Voigtmann 23, Shengelia 22, Blažič brez učinka v 2:37; Rudd 20, Goudelock in Weems po 13)

Emporio Armani Milano - Žalgiris Kaunas 70:78 (16:21, 17:15, 23:20, 14:22)

(Kalnietis 16, Sanders in Hickman po 15, Dragić 10 točk, 4 skoki in 5 osebnih napak v 25:24; Milaknis 16, Ulanovas 11)