Evroliga: Dončić spet igralec tekme, Real pa praznih rok (VIDEO)

Košarkarji Crvene zvezde so se v Madridu veselili sladke zmage s 87:83, slovenski up z 20 točkami in indeksom 32.

02. december 2017 09.53

Madrid - V sinočnjih treh dvobojih desetega kola evrolige je bil za slovenske košarkarske navdušence najzanimivejši tisti v Madridu, v katerem je moral domači Real pred 9239 navijači priznati premoč Crveni zvezdi, ki je bila - po zaslugi odlične druge četrtine, ki jo je dobila s 27:15 - boljša s 87:83. Kraljevi klub je zdaj pri po petih zmagah in porazih, v zadnjih šestih obračunih je bil uspešen enkrat samkrat; Beograjčani so se zmage veselili tretjič v sezoni in vendarle prekinili več kot enomesečni črni niz petih zaporednih porazov.

Svetla plat v domačem moštvu je bil ponovno mladi slovenski fenomen Luka Dončić, ki je bil prvi strelec dvoboja z 20 točkami (prosti meti 4:4, za dve 5:6, trojke 2:5), dodal je še pet asistenc in tri obrambne skoke, si pa privoščil tudi dve izgubljeni žogi. To je zadostovalo za izjemen statistični indeks 32, daleč najvišji med vsemi na tekmi. Drugega slovenskega reprezentanta Anthonyja Randolpha zaradi poškodbe ponovno ni bilo v Realovem kadru. V zmagovalni zasedbi, ki se je izkazala s kar 17 trojkami, je bil najbolj pri metu Taylor Rochestie z 18 točkami, primaknil je še sedem podaj.