Evroliga: CSKA prek Olympiacosa na vrh skupine

Na tekmah 7. kola drugega dela evrolige je Real Madrid premagal Himki s 93:82, Zoran Dragić je dosegel pet točk.

11. februar 2016 20.02
BASKET-EURL-CRVENA-ZVEZDA-CEDEVITA
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Od tekem 7. kola drugega dela košarkarske evrolige se je najprej razpletel obračun dveh slovenskih košarkarjev v skupini F. Real Madrid je gostoval pri Himkiju in zmagal s 93:82. Mladi Luka Dončić je tako ugnal Zorana Dragića, noben od njiju pa ni pustil večjega pečata. Dončić namreč za Madridčane ni zaigral, Dragić pa je na igrišču prebil 17 minut in dosegel pet točk in en skok.

Za Real je Gustavo Ayon prispeval 24 točk ter 13 skokov, pet ukradenih žog in dve podaji, Sergio Llull je dodal 17 točk, šest skokov in kar 11 podaj. Najboljši strelec domačega moštva je bil James Augustine z 20 točkam, sedmimi skoki in podajo, Aleksej Šved jih je dodal 17.

Madridčani so dobili prvo četrtino, a Himki je vodil ob polčasu (50:43), potem ko je do občutnejše prednosti prišel v drugi četrtini z nizom 17:4. Gostje so se vrnili zlasti s pomočjo Llulla in Jayceeja Carrolla v tretji četrtini z delnim izidom 1:16, v zadnjem delu pa je stvari v svoje roke vzel Ayon. Štiri minute pred koncem je Real že vodil za udobnih 12 točk in prišel do zanesljjive zmage. Real je bil v skupini F šele prvič uspešen v gosteh, obe moštvi imata zdaj statistiko 4:3.

V skupini F se je zmage z Laboral Kutxo veselil Jaka Blažič. Z 90:64 je bilo domače moštvo uspešno proti Bambergu, katerega član je tudi Aleksej Nikolić. Tudi danes slednjega ni bilo v ekipi, je pa nekaj točk - sedem - vpisal Blažič, ki je na parketu prebil 15 minut, dodal pa še dva skoka in izgubljeno žogo. Z 18 točkami je bil najboljši Ioannis Bourusis, Baski pa so se začasno povzpeli na vrh lestvice.

Po petkovih tekmah se jim je na vrhu pridružil CSKA, z 92:85 je premagal Olympiacos. Zmago je moskovskemu klubu priboril Miloš Teodosić, ki je deset od svojih 21 točk dosegel v zadnji četrtini. Z njegovo pomočjo so domači ušli gostom, ki so v tretji četrtini še vodili. Šele tretjo zmago so vpisali košarkarji Barcelone, z 92:86 so po dveh zaporednih porazih ugnali Žalgiris.

V skupini E je še sedmo zmago zapored osvojil Fenerbahče, z 80:59 je premagal Unicajo. S 13 točkami je bil najboljši Luisi Datome. Vroče pa je bilo zlasti v Beogradu na derbiju med Crveno zvezdo in Cedevito. Polno dvorano je že pred začetkom dodobra ogrel teniški superzvezdnik Novak Đoković, ki se je po dolgem času vrnil v domovino. Tako je pospremil prepričljivo zmago svojega moštva s 94:74, ob kateri je občinstvo z 22 točkami navduševal zlasti Quicy Miller.

Na petkovih tekmah novo zmago vpisala Lokomotiva, z 82:58 je premagala Darušafako, ki ostaja z eno zmago. V Atenah je Panathinaikos s 83:78 premagal Anadolu Efes.