Evroliga: Dončiću za 17. rojstni dan drobtinice ob zmagi proti Grkom (VIDEO)

Slovenski up Luka Dončić je večji del tekme proti Olympiakosu presedel na klopi. Aleksej Nikolić poražen v Moskvi.

28. januar 2016 19.38
28. januar 2016 22.00
BASKET-EURL-REALMADRID-OLYMPIACOS
G. L.
G. L.

Madrid - Madridski Real je v petem kolu drugega dela evrolige vknjižil nadvse pomembno tretjo zmago, s katero se je približal vrhu v skupini F. Kraljevi klub je v domači dvorani s 84:72 opravil z grškim Olympiakosom in mu zadal tretji poraz. Slovenski up Luka Dončić, ki prav danes praznuje svoj 17. rojstni dan, je tokrat odigral zgolj 24 sekund.

Grki so se domačinom upirali le v prvi in dobršnjem delu druge četrtine, nato pa so varovanci Pabla Lasa dali v prestavo višje in si že pred končnico priigrali neulovljivo prednost. V tretji četrtini so si nabrali 18 točk naskoka (61:43), ki so ga v zadnjem delu igre uspeli povišati še za točko (74:55) in upov gostov je bilo konec. Pirejčani so do konca svoj zaostanek znižali na znosnejših enajst točk, kar ni nepomemben podatek, saj se bosta ekipi letos srečali še enkrat, v primeru enakega števila točk pa glede napredovanja odloča medsebojna razlika v koših.

Pri Madridčanih je z 18 točkami prevladoval Sergio Llull, po 11 so jih dodali Gustavo Ayon, Felipe Reyes in Sergio Rodriguez. Dončić je v končnici na parketu prebil vsega 24 sekund, v katerih je njegova statistika ostala prazna. Pri gostih sta po 14 košev prispevala Daniel Hackett in Othelo Hunter.

V drugem dvoboju dneva v skupini F je CSKA z 91:70 premagal Brose Baskets Bamberg, pri katerem se Aleksej Nikolić v osmih minutah in pol igre ni vpisal med strelce. V svojo statistiko je vpisal zgolj en zgrešen poizkus za tri točke.

Preostala Slovenca v drugem delu evrolige Jaka Blažič in Zoran Dragić bosta svoji tekmi petega kola odigrala jutri.