Evroliga: Dragić in Dončić v gosteh do druge zmage

Emporio Armani je v 2. kolu premagal Darušafako z 81:80, Real Madrid pa Maccabi z 89:82.

20. oktober 2016 17.32
20. oktober 2016 23.38
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Košarkarski moštvi Emporio Armani in Real Madrid sta v drugem kolu evrolige dosegli še drugi zmagi.

Italijanski predstavnik Emporio Armani je v gosteh z 81:80 premagal Darušafako. Gostje so pet minut pred koncem vodili s 73:66, a so Turki z delnim izidom 10:0 poskrbeli za preobrat. A vodstva jim ni uspelo zadržati, Emporio Armani je tekmo zaključil z delnim izidom 8:4 in slavil drugo zmago.

Pri zmagovalcih je bil prvi strelec Milan Mačan z 19 točkami, slovenski reprezentant Zoran Dragić je v dobrih 17 minutah prispeval 7 točk (za dve 2-4, trojke 1-1).

Pri Darušafaki je bil najbolj razpoložen Adrien Moerman z 20 točkami.

Dončiću obrobna vloga ob zmagi Reala

Madridski Real je gostoval pri Maccabiju in slavil z 89:82 (vrhunci v spodnjem videu).

Španci so bili v prvem polčasu občutno boljši in vodili za največ petnajst točk, ob glavnem odmoru pa so imeli trinajst točk naskoka (46:33).

Izraelci so ob koncu tekme poskrbeli za razburljiv zaključek in se 34 sekund pred koncem približali na tri točke (82:85), nato pa sta zmago Reala s prostima metoma potrdila Sergio Llull in Luka Dončić.

Najboljši strelec Reala je bil Jaycee Carroll z 18 točkami, Luka Dončić je v 16 minutah dosegel 2 točki (prosti meti 2-2), ob tem pa je imel še 4 skoke in 2 podaji.

Pri Maccabiju je bil najučinkovitejši Victor Rudd z 18 točkami.

Evroliga, drugo kolo

Olympiakos - Anadolu Efes 90:66 (28:16, 13:17, 21:20, 28:13)

(Spanoulis 17, Printezis 15; Osman 22, Omić 2 točki v 2:37)

Brose Bamberg - Unics Kazan 89:86 (19:17, 22:27, 19:23, 29:19)

(Strelnieks 17, Miller 15, Nikolića ni bilo v kadru; Langford 24, Clarke 20)

Maccabi Tel Aviv - Real Madrid 82:89 (16:20, 17:26, 24:16, 25:27)

(Rudd 18, Goudelock 16; Carroll 18, Fernandez 16, Dončić 2 točki in 4 skoki v 16:22)

Darušafaka - Emporio Ermani 80:81 (23:24, 18:22, 17:14, 22:21)

(Moerman 20, Wanamaker 16; Mačvan 19, Kalnietis in McLean po 11, Dragić 7 točk in 2 skoka v 17:35)