Evroliga: Dragić nerazpoložen ob porazu Malage

Košarkarji Unicaje iz Malage so izgubili na gostovanju pri Fenerbahčeju (67:69), Zoran Dragić je dosegel dve točki.

13. marec 2014 18.56
13. marec 2014 19.46
BASKET-EURL-FENERBAHCE-MALAGA

Istanbul - Španska Unicaja Malaga je v desetem kolu evrolige gostovala pri Fenerbahčeju in izgubila s 67:69 (vrhunci v zgornjem videu).

Turki so dvoboj odločili v zadnji četrtini, v kateri so se ob zaostanku za šest (52:58) vrnili z delnim izidom 13:1 in povedli za šest (65:59). Domačini so se 21 sekund pred koncem približali le na točko, vendar je Jayson Granger naredil nešportno napako nad Bojem McCalebbom. Ta je zadel dva prosta meta, za konec pa je sledilo zabijanje Linasa Kleize, ki je dokončno odločil zmagovalca.

Pri Fenerbahčeju sta največ točk prispevala Bo McCalebb in Nemanja Bjelica (13), pri Unicaji pa Mindaugas Kuzminskas (13).

Slovenski reprezentant v vrstah Malage, Zoran Dragić, po izjemni predstavi v prejšnjem kolu tokrat ni bil razpoložen in je dosegel dve točki (za dve 1:4, trojke 0:3), v svojo statistiko pa je vpisal še štiri podaje in dva skoka.

Madridčani izgubili proti Bayernu

Münchenski Bayern je pripravil presenečenje dneva in pred domačimi gledalci premagal Real s 85:83 (vrhunci v zgornjem videu).

Real je na začetku zadnje četrtine s trojko Sergia Llulla povedel za sedem (63:56), Bavarci pa rezultat obrnili sebi v prid dve minuti pred koncem, ko je Bryce Taylor zadel trojko za 77:74. Madridčani so 69 sekund pred iztekom rednega dela izenačili na 79:79 in vse do konca ogrožali zmago Bayerna, pri katerem pa sta Malcolm Delaney in Bryce Taylor ohranila mirne živce in zadela po dva prosta meta za veliko zmago.

Pri Bayernu je bil najbolj razpoložen Nihad Đedović z 21 točkami, pri Realu pa Sergio Rodriguez z 18 točkami.

Moskovčani potrdili napredovanje

Košarkarji moskovskega CSKA so na prvi tekmi desetega kola v skupini F premagali Partizan s 84:52 in se mu tako maščevali za edini poraz v drugem delu tekmovanja, hkrati pa so se z deseto zmago uvrstili v končnico tekmovanja.

Beograjčani so se v prvi četrtini še enakovredno borili z gostitelji in na odmor odšli s točko zaostanka (15:16), nato pa so v drugi četrtini prejeli kar šestnajst zaporednih točk ter jih sami v desetih minutah dosegli le sedem (7:22), tekma pa je bila nato le še v znamenju domačih.

Pri ruskem moštvu sta bila najboljša strelca Vitalij Fridzon in Saša Kaun s po 13 točkami, pri Partizanu pa Joffrey Lauvergne s 17 točkami.

Skupina E

Fenerbahče Ülker - Unicaja Malaga 69:67 (14:11, 19:19, 13:19, 23:18)

(McCalebb in Bjelica po 13; Kuzminskas 13, Z. Dragić 2 točki, 4 podaje in 2 skoka v 30:31)

Laboral Kutxa - Emporio Armani 65:83 (19:25, 17:25, 19:17, 10:16)

(Pleiss 30, Hanga 8; Jerrells 17, Samuels 15)