Evroliga: Dragićevih rekordnih 22 točk premalo za uspeh Malage

Unicaja Malaga je na prvi tekmi drugega dela evrolige izgubila proti moštvu Laboral Kutxa, Barcelona je porazila Efes.

02. januar 2014 15.28
02. januar 2014 20.23
BASKET-EURL-BARCELONA-EFES ISTANBUL

Malaga - Košarkarji Unicaje Malage so na uvodu drugega dela evrolige v skupini E gostili Laboral Kutxo in izgubili z 79:93 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Gostitelji so dobro začeli dvoboj in po prvi četrtini vodili za enajst točk (24:13), a so v drugi in tretji četrtini skupaj prejeli kar 50 točk, tako da so pred odločilnimi desetimi minutami zaostajali za sedem (56:63), gostje pa so svojo prednost zadržali vse do konca.

Prvi strelec tekme je bil slovenski reprezentant v vrstah Malage Zoran Dragić, ki je 22 točkami (za dve 3/8, trojke 3/5, prosti meti 7/8) postavil osebni rekord v tem tekmovanju, dodal pa je še dva skoka in asistenco. Pri gostih je bil najučinkovitejši Andres Nocioni z 20 točkami.

Barcelona uspešno prek Efesa

V skupini E sta danes igrala tudi Erazem Lorbek in Boštjan Nachbar, ki sta v dresu Barcelone zmagala na domači tekmi s turškim moštvom Anadolu Efes (84:65).

Prvi strelec Barcelone je bil Juan Carlos Navarro z 21 točkami, Nachbar je vknjižil 7 točk (za dve 3:6, za tri 0:1, prosti meti 1:2), 6 skokov in ukradeno žogo, Lorbek pa je prispeval 6 točk (za dve 3:6, trojke 0:1), 3 skoke in podajo.

V skupini F zmagi gostov

Končana sta tudi oba dvoboja v skupini F, madridski Real je zmagal na gostovanju pri Partizanu z 80:64, Maccabi pa je premagal Galatasaray z 90:84.