Evroliga: Fenerbahče tudi brez Bogdanovića podaljšal zmagoviti niz

Košarkarji Fenerbahčeja so v četrtem kolu premagali Galatasaray s 103:87 in ohranili popoln izkupiček.

28. oktober 2016 19.10
28. oktober 2016 20.45
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Košarkarji Fenerbahčeja so v četrtem kolu evrolige dosegli še četrto zmago, v gosteh so bili boljši od Galatasaraya s 103:87.

Fenerbahče je na gostovanju nastopil brez svojega prvega strelca Bogdana Bogdanovića, ki bo zaradi poškodbe desnega gležnja počival nekaj tednov.

Ob njegovi odsotnosti so bili pri Fenerbahčeju zelo razpoloženi trije košarkarji, Kostas Sloukas je vpisal 24 točk in 7 podaj, Bobby Dixon 22 točk, Ekpe Udoh pa 21 točk in 13 skokov.

Pri Galatasarayu je bil prvi strelec Austin Daye s 16 točkami.

Fenerbahče je tekmo začel slabše in po polovici prve četrtine zaostajal za osem točk (7:15), nato pa na krilih Ekpeja Udoha (8 točk in 6 skokov) in Bobbyja Dixona (8 točk) hitro izničil zaostanek, 53 sekund pred koncem četrtine prvič povedel (20:19) in ob odmoru vodil z 22:19.

Gostujoči košarkarji so dobro igro prenesli v drugo četrtino. Še posebej razpoložen je bil Luigi Datome, ki je dosegel devet izmed prvih šestnajstih točk svoje ekipe, Fenerbahče pa je po 14 minutah vodil za dvanajst (38:26). Domačini so ob koncu četrtine prikazali nekoliko boljšo igro in ob glavnem odmoru zaostajali za sedem (41:48).

Drugi polčas se je začel po željah Galatasaraya, ki se je z delnim izidom 7:4 približal le na štiri točke (48:52), a so gostje hitro odgovorili z nizom petih točk za 57:48. Gostitelji so njihov niz prekinili z minuto odmora, ki pa ni imela želenega učinka, saj sta za goste nato zadela še Ekipe Udoh in Kostas Sloukas, tako da se je razlika povzpela na dvanajst točk (62:50). Domači košarkarji so do konca četrtine prepolovili zaostanek in pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali s 64:70.

Fenerbahčeju je dobro del odmor med četrtinama, saj je zadnji del začel z delnim izidom 9:2 in znova pobegnil na dvomestno razliko (79:68). Domačini do konca tekme niso več ogrozili zmage gostujočega moštva.