Evroliga: Himki poražen v Pireju, Laboral Kutxa slavila v Madridu

Olympiakos je v šestem kolu drugega dela po preobratu premagal Himki z 89:77, Laboral Kutxa je premagala Real s 77:68.

05. februar 2016 16.42
05. februar 2016 22.14
BASKET-EURL-REALMADRID-LABORAL
M. Ž.
M. Ž.

Pirej - Košarkarji Olympiakosa so v šestem kolu drugega dela evrolige pred domačimi gledalci premagali moskovski Himki z 89:77. Za grško moštvo je to šele tretja zmaga v drugem delu (3:3), za Ruse pa drugi poraz (4:2), s katerim so nazadovali na drugo mesto skupine F.

Gostitelji so tekmo začeli zelo slabo in po zgolj šestih minutah zaostajali s 7:19, a se nato pobrali in četrtino sklenili z zaostankom za štiri (20:24).

Grki so drugo četrtino začeli z delnim izidom 7:3 in v 13. minuti izenačili na 27:27, vendar pa so Rusi nemudoma odgovorili s svojim nizom 12:0 in tri minute kasneje vodili z 39:27. Domačini so se zbrali po neučinkoviti seriji in ob glavnem odmoru zaostajali le še za pet (38:43).

Himki je v tretji četrtini nadzoroval potek tekme do 25. minute, ko je vodil za dvanajst točk (56:44), nato pa se mu je povsem ustavilo v napadu, kar so domačini znali izkoristiti ter zrežirali delni izid 14:2 za izenečenje na 58:58, po košu Ioannisa Papapetrouja pa so po treh četrtinah vodili z 62:60. Grki so odlično igro prenesli v zadnjo četrtino in dosegli prvih šest točk (68:60), po 37 minutah pa so vodili že za dvanajst (82:70) in tekmo mirno pripeljali h koncu.

Prvi strelec tekme je bil Georgios Printezis, ki je 30 točkam dodal še 9 skokov, Vassilis Spanoulis in Daniel Hackett sta prispevala po 14 točk.

Pri Himkiju je največ točk dosegel Tyrese Rice (14), Zoran Dragić pa je v slabih 24 minutah vknjižil 11 točk (za dve 4-7, trojke 1-3), 4 skoke in 2 ukradeni žogi.

Vidna vloga Blažiča ob zmagi v Madridu

V španskem dvoboju skupine F je Laboral Kutxa v gosteh presenetila Real s 77:68 in ga prehitela potisnila na četrto mesto.

Uvodna četrtina se je končala z izidom 19:19. V drugo so bolje krenili gostje in po dveh zaporednih trojkah Davisa Bertansa pobegnili na 25:19 ter imeli po 18 minutah prednost osmih točk (39:31), nato pa se je Real do glavnega odmora približal na štiri (37:41).

Laboral Kutxa je drugi del začela z delnim izidom 15:4 in si priborila petnajst točk naskoka (56:41), pred zadnjimi desetimi minutami pa je imela še deset točk zaloge (59:49).

Madridčani so bili v igri za zmago vse do 36. minute, ko je Andres Nocioni s trojko znižal na 63:64, nato pa je Jaka Blažič s svojim košem začel gostujoči niz 9:0, s katerim je Laboral Kutxa dokončno strla odpor Reala (73:63).

Pri Laboral Kutxi je bil najbolj razpoložen Fabien Causeur s 15 točkami, Jaka Blažič je bil drugi strelec s 13 točkami (za dve 4-5, trojke 0-2, prosti meti 5-5), v svojo statistiko pa je dodal še 4 skoke in 2 ukradeni žogi.

Pri Realu je bil najučinkovitejši Sergio Rodriguez z 18 točkami, Guillermo Hernangomez je vknjižil 13 ročk, Luka Dončić je igral šest minut in zgrešil edini met za tri točke, vpisal pa je skok in dve podaji.

Rezultati evrolige

Skupina E

Anadolu Efes - Fenerbahče 73:77 (21:18, 20:17, 16:20, 16:22)

(Osman in Šarić po 15; Udoh in Bogdanović po 15)

Skupina F

Žalgiris Kaunas - CSKA Moskva 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28)

(Jankunas 16, Hanlan 8; Teodosić 20, De Colo 19)

Real Madrid - Laboral Kutxa 68:77 (19:19, 18:22, 12:18, 19:18)

(Rodriguez 18, Hernangomez 13, Luka Dončić 1 skok v 6:19; Causeur 15, Jaka Blažič 13 in 4 skoki v 21:17)

Olympiakos - Himki Moskva 89:77 (20:24, 18:19, 24:17, 27:17)

(Printezis 30, Spanoulis in Hackett po 14; Rice 14, Augustine 13, Zoran Dragić 11 in 4 skoki v 23:42)