Evroliga: Himki proti Barceloni prekinil niz porazov (VIDEO)

Moskovski Himki je v devetem kolu drugega dela premagal Barcelono s 75:61. Zoran Dragić je dosegel 7 točk.

03. marec 2016 15.53
03. marec 2016 18.46
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji Himkija so v devetem kolu drugega dela evrolige gostili Barcelono in jo premagali s 75:61. Slovenski reprezentant Zoran Dragić je za Moskovčane prispeval 7 točk.

Himki je z današnjo zmago prekinil niz treh zaporednih porazov in se s petega mesta povzpel na tretje (5:4), Barcelona je peta (4:5).

V prvi četrtini so imeli pobudo domačini, ki so zaostajali le pri izidu 2:3 in 6:7, nato pa stvari vzeli v svoje roke in po sedmih minutah vodili za devet točk (16:7). Ob koncu četrtine je v igro prvič vstopil Dragić in dobro izkoristil minutažo, saj je v slabih treh minutah vknjižil 4 točke, 2 skoka in podajo, Himki pa je tudi po njegovi zaslugi v 9. minuti vodil z dvomestno razliko (22:11) in četrtino dobil s 24:14.

Moskovčani so z odlično igro nadaljevali tudi v drugi četrtini in po zaslugi delnega izida 13:4 po 16 minutah vodili že za devetnajst točk (37:18), štiri minute kasneje pa so imeli že velikih 22 točk naskoka (47:25). Izid polčasa je bil 48:29.

Gostitelji so imeli tudi v tretji četrtini vse pod nadzorom. V prvih petih minutah so svojo prednost povečali na 23 točk (56:33), nato se je Barcelona z delnim izidom 8:0 približala na petnajst točk (41:56), ob koncu pa je Himki ustavil nalet katalonskega moštva in pred zadnjo četrtino vodil s 63:43.

Barcelona je v zadnjem delu tekme prikazala boljšo košarko. Po zaslugi šestih zaporednih točk Samarda Samuelsa se je v 33. minuti približala na trinajst točk (52:65), po 36 minutah pa je imela enajst točk zaostanka (58:69). Domačini so se v ključnem obdobju odzvali dobro in dosegli štiri zaporedne točke za vodstvo 73:58, s čimer so dokončno odločili tekmo. Končni izid je bil 75:61.

Pri domačih je bil prvi strelec Aleksej Šved s 16 točkami, James Augustine in Paul Davis sta jih dodala po 13, Zoran Dragić pa je v 12 minutah vknjižil 7 točk (za dve 1-2, trojke 1-1, prosti meti 2-4), 3 skoke in ukradeno žogo.

Pri gostih je izstopal Justin Doelmann s 14 točkami, Samardo Samuels jih je dosegel 9.

Evroliga, deveto kolo drugega dela

Skupina E

Cedevita - Darušafaka 77:83 (19:24, 19:19, 23:16, 16:24)

(Pullen 26, Bilan 13; Slaughter 17, Markoišvili 16)

Unicaja Malaga - Panathinaikos 58:76 (7:26, 20:16, 19:22, 12:12)

(Kuzminskas 15, Jackson 13; Williams 16, Raduljica 12)

Anadolu Efes - Lokomotiva Kuban 61:76 (16:17, 12:21, 16:15, 17:23)

(Heurtel 17, Osman 9; Delaney 19, Randolph 17)

Skupina F

Himki Moskva - Barcelona 75:61 (24:14, 24:15, 13:14, 14:18)

(Šved 16, Augustine in Davis po 13, Dragić 7 in 3 skoke v 12:22; Doelmann 14, Samuels 9)