Evroliga: Himki proti Žalgirisu do četrte zmage, Laboral Kutxa slavila v Barceloni

Košarkarji Himkija so na tekmi petega kola v drugem delu slavili proti Žalgirisu s 111:80. Zoran Dragić je prispeval 11 točk.

29. januar 2016 15.04
29. januar 2016 18.57
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji Himkija so v petem kolu drugega dela evrolige pred domačimi gledalci visoko premagali Žalgiris s 111:80.

Za Moskovčane je to četrta zmaga, s katero so se vrnili na vrh skupine F, medtem ko Žalgiris ostaja pri eni sami. Pri domačih je slovenski reprezentant Zoran Dragić igral slabih 19 minut in dosegel 11 točk (za dve 2-5, za tri 2-4, prosti meti 1-2) in 2 skoka.

Tekmo v Moskvi so bolje začeli gostje in po petih minutah vodili s 14:8. Gostitelji so nato prevzeli pobudo in zrežirali delni izid 13:2 (21:16), pri katerem je imel vidno vlogo Zoran Dragić s sedmimi točkami. Himki je po prvih desetih minutah vodil s 25:18, Dragić pa je bil s sedmimi točkami najučinkovitejši košarkar v tem delu.

Moskovčani so v drugi četrtini oplemenitili svoje vodstvo. Sergej Monia je v 16. minuti dosegel pet zaporednih točk za prednost 39:26, nato pa sta zadela še Dimitrij Sokolov in Tyler Honeycutt, tako da je Himki vodil že za 17 (43:26). Izid polčasa je bil 52:38.

Domače moštvo je tudi v drugem polčasu nadaljevalo z dominacijo. V tretji četrtini so dosegli 10 izmed prvih 12 točk in si izborili že 22 točk naskoka (62:40), pred zadnjimi desetimi minutami pa so imeli 16 točk prednosti (77:61).

Himki je odpor Žalgirisa dokončno zlomil v prvi polovici zadnje četrtine. Rusi so imeli po 32 minutah prednost 16 točk (82:66), nato pa pobegnili z delnim izidom 14:0 (96:66).

Pri Himkiju je bil prvi strelec Tyrese Rice z 20 točkami, Tyler Honeycut jih je prispeval 14, Zoran Dragić pa je bil z 11 točkami peti strelec svojega moštva.

Pri Žalgirisu je bil najbolj razpoložen Renaldas Seibutis s 15 točkami, Ian Vougioukas jih je dodal 14.

Laboral Kutxa do zmage v Barceloni

Na preostali petkovi tekmi skupine F je Laboral Kutxa gostovala v Barceloni in po podaljšku zmagala z 81:78.

Prvi polčas je bil v znamenju izenačene igre. Po uvodni četrtini je vodila Barcelona s 15:13, ob polčasu pa Laboral Kutxa z 31:29.

V tretji četrtini so pobudo prevzeli gostje in po 28 minutah vodili za trinajst (51:38) in četrtino končali s prednostjo sedmih točk (51:44). Gostujoči košarkarji so bili v ospredju tudi večji del zadnje četrtine, nato pa je Barcelona 66 sekund pred koncem po košu Shanea Lawala prešla v vodstvo (68:67), po dveh točkah Pauja Ribasa pa je imela ze tri točke naskoka (70:67). Gostje so se rešili z težkega položaja, v njihovem zadnjem napadu je s trojko podaljšek izsilil Darius Adams (70:70). V podaljšku je več pokazala Laboral Kutxa, ki je pobegnila z delnim izidom 6:2 in prednost zadržala do konca.

Pri Laboral Kutxi je bil najboljši strelec Ioannis Bourousis s 24 točkami, Darius Adams jih je dosegel 17, Jaka Blažič pa je v slabih devetnajstih minutah vknjižil 10 točk (za dve 3-4, prosti meti 4-4) in 4 skoke.

Pri Barceloni sta le dva košarkarja presegla mejo desetih točk, to sta bila Alex Abrines z 21 točkami in Stratos Perperoglou z 10 točkami.

Rezultati evrolige

Skupina E

Unicaja Malaga - Anadolu Efes 75:85 (23:21, 24:25, 19:20, 9:19)

(Kuzminskas in Hendrix po 16; Granger 22, Diebler 16)

Crvena zvezda - Lokomotiv Kuban 80:66 (33:21, 17:16, 17:17, 13:12)

(Miller 24, Kinsey 19; Randolph 22, Delaney 16)

Panathinaikos - Darušafaka 82:79 (16:21, 26:17, 21:20, 19:21)

(Raduljica 17, Calathes 14; Gordon 26, Harangody 18)

Skupina F

Himki Moskva - Žalgiris 111:80 (25:18, 27:20, 25:23, 34:19)

(Rice 20, Honeycutt 14, Z. Dragić 11 v 18:46; Seibutis 15, Vougioukas 14)

Barcelona - Laboral Kutxa 78:81 (15:13, 14:18, 15:20, 26:19, 8:11) *po podaljšku

(Abrines 21, Perperoglou 10; Bourousis 24, Adams 17, Blažič 10 in 4 skoki v 18:23)