Evroliga: Lakovič lovi nov rekord, E. Lorbek najboljši strelec Barcelone

Košarkarji Galatasarayja so po podaljšku zlomili odpor Olympiacosa, E. Lorbek je popeljal Barcelono do zmage nad Maccabijem.

26. januar 2012 17.17
26. januar 2012 18.05
D. O., Delo.si

Ljubljana - V skupini E je bil na sporedu »zgodovinski« obračun, saj je Olymipacos prvič po letu 1960 gostoval pri Galatasaryju, kjer igra tudi Jaka Lakovič. Dvoboj je bil izenačenvse do zadnje sekunde, ko je s sredine igrišča trojko zadel Kostas Sloukas in Olymipacosu priboril podaljšek.

Toda turško moštvo je v nadaljevanju le zlomilo odpor borbenih Grkov, čeprav so imeli slednji v zadnji minuti dva meta za tri točke, a so bili nenatančni. Svoj delež k zmagi je prispeval tudi Lakovič, ki je bil s 16 točkami drugi strelec Galatasarayja (kar 9 točk je dosegel iz prostih metov).

Slovenski reprezentat je igral 34 minut in v svojo statistiko vpisal tudi tri skoke, prav toliko asistenc, ukradel pa je tudi žogo. Do novega rekorda sedaj Lakoviču manjka še pet ukradenih žog, nato pa se bo zapisal v zgodovino evrolige kot osmi igralec, ki je v svoji karieri ukradel več kot 200 žog.

Izjemno uspešen večer pa je imel tudi Erazem Lorbek, ki je bil z 18 točkami najbolj razpoložen igralec Barcelone pri zmagi nad Maccabijem (71:57). Slovenski krilni center je igral dobrih 28 minut in zbral tudi štiri skoke in imel podajo.