Evroliga: Lorbek popeljal Barcelono do prve zmage v četrtfinalu

Barcelona je dobila prvo četrtfinalno tekmo proti Unics, Erazem Lorbek je dosegel 15 točk, Panathinaikos boljši od Maccabija.

20. marec 2012 17.02
20. marec 2012 18.02
D. O., Delo.si

Ljubljana - Najboljših osem moštev stare celine je pričelo z igranjem izločilnih bojev, kjer si bodo skušali zagotoviti nastop na turnirju najboljše četverice, ki ga letos gosti Istanbul.

Na uvodni tekmi četrtfinala je Barcelona napravila prvi korak na poti do »final four«, saj so na uvodni tekmi četrtfinala ugnali ruski Unics Kazan, ki je klonil s 78:66. Na drugi četrtfinalni tekmi pa smo videli ponovitev lanskoletnega finala, tudi tokrat je bil boljši aktualni prvak Panathinaikos, ki je s 93:73 ugnal Maccabi.

Najboljši strelec v katalonskem moštvu je bil Pete Mickael, ki je prikazal najboljšo predstavo v tej sezoni in zbral 22 točk ter sedem skokov. Razpoložen za igro je bil tudi Erazem Lorbek, ki je bil s 15 točkami drugi strelec moštva.

Pri Rusih ni bilo razpoloženega igralca, še največ točk je dosegel Nathan Jawai (15), Boštjan Nachbar pa je na parketu preživel vsega slabe štiri minute in ostal brez koša.

Barcelona je že po desetih minutah igre povedla s 22:14, tudi prednost ob koncu prvega polčasa je znašala +12. V drugem delu tekme pa se je Unics vendarle uspel približati gostiteljem, na začetku zadnje četrtine sta prednost izničila Terrell Lyday in Jawai (62:59). Toda izkušena Barcelona je na krilih Lorbka, Mickaela in Juana Carlosa Navarra v ključnih trenutkih spet dvignila nivo igre in prišla do pomembne zmage na domačem parketu.