Evroliga: Lorbek sodeloval pri preobratu Barcelone, prvi poraz CSKA

Barcelona je premagala Žalgiris (58:67) in slavila četrtič zapored. Pri Kataloncih je imel vidno vlogo Erazem Lorbek s 16 točkami.

09. februar 2012 20.58
09. februar 2012 21.40

Kaunas - Košarkarji Barcelone so v gosteh pri Žalgirisu dosegli novo zmago (58:67) in se utrdili na vrhu skupine H, prvi poraz v drugem delu pa je doživelo moštvo CSKA, za katero je bil usoden Galatasaray (68:64).

Moštvo Žalgirisa je imelo po treh odigranih kolih prav toliko porazov, tako da so bili pred današnjim srečanjem z neporaženo Barcelono v podrejenem položaju. Kljub temu so se domači izkazali za izredno nevarnega nasprotnika, saj so dobili uvodno četrtino (19:13) in prednost zadržali do konca prvega polčasa (39:31).

V nadaljevanju so se Katalonci le zbrali in pod vodstvom Juana Carlosa Navarra (18) in Erazma Lorbka (16) tekmo uspešno pripeljali do konca (67:58), s čimer so naredili velik korak k uvrstitvi v naslednji krog.

Podobno kot Barcelona je bil tudi CSKA v vlogi favorita proti Galatasarayu, vendar je Rusom pripadla le druga četrtina (16:23), tako da so se končne zmage, druge v skupinskem delu, veselili Turki (68:64). Pri domačih Jaka Lakovič ni igral večje vloge, je pa v 18 minutah dosegel 6 točk.

Izmed Slovencev je na parket stopil tudi Gašper Vidmar, ki je s Fenerbahčejem na gostovanju moral priznati premoč Panathinaikosu (72:62), pri čemer se slovenski reprezentant ni vpisal med strelce.

Evroliga, 4. kolo:

Skupina E:

Galatasaray - CSKA Moskva 68:64 (15:13, 16:23, 24:18, 13:10)

(Shipp 22, Andrić 16, Lakovič 6; Šved in Kaun po 11, Kirilenko 10)

Lestvica:

1. CSKA Moskva 4 3 1 +47 7 točk

2. Olympiacos 4 2 2 +11 6

3. Galatasaray 4 2 2 -16 6

4. Anadolu Efes 4 1 3 -42 5

Skupina G:

Panathinaikos - Fenerbahče 72:62 (24:13, 16:14, 18:16, 14:19)

(Tsartsaris 21, Batiste 11; Bogdanović 15, Ukić 13, Vidmar 2 skoka v 12 minutah)