Evroliga: Milančani v Kazanu doživeli tretji zaporedni poraz, Fenerbahče v Istanbulu boljši od Reala

Košarkarji Emporio Armanija so v desetem kolu izgubili na gostovanju pri Unicsu (79:100). Zoran Dragić je dosegel 10 točk.

01. december 2016 14.55
01. december 2016 17.51
M. Ž.
M. Ž.

Kazan - Košarkarji Emporio Armanija so bili v desetem kolu evrolige poraženi na gostovanju pri Unicsu z 79:100 (vrhunci v spodnjem videu).

Italijanski kolektiv je s tem doživel tretji zaporedni poraz, medtem ko so zadnjeuvrščeni Rusi prekinili niz treh zaporednih porazov.

Pri Emporio Armaniju je bil prvi strelec Jamel McLean s 16 točkami, Zoran Dragić je v 29 minutah prispeval 10 točk (za dve 3-4, za tri 1-6, prosti meti 1-2), 5 skokov in 3 podaje.

Unics je imel v svojih vrstah kar nekaj zelo razpoloženih igralcev. Keith Langford je vknjižil 25 točk, Vadim Panin 18, Artsiom Parakhouski pa 16.

Unics je tekmo začel nekoliko slabše in v prvi minuti prejel šest točk (0:6), nato pa se hitro prebudil in odgovoril z desetimi zaporednimi točkami, v deveti minuti pa je vodil z dvomestno prednostjo (28:18). Izid četrtine je s trojko postavil domačin Paul Stoll (35:24).

Ruski klub je v drugi četrtini nadzoroval potek tekme in pet minut pred polčasom vodil za deset (43:33), nato pa sta za Milančane zadela Miroslav Raduljica in Milan Mačvan in razlika se je zmanjšala na pet točk (38:43). Unics se je zbral ob pravem času in nanizal sedem zaporednih točk, ob polčasu pa je imel štirinajst točk prednosti (57:43).

Drugi polčas se je začel po željah gostiteljev, ki so imeli po polovici tretje četrtine enajst točk zaloge (66:55), v nadaljevanju pa so pobudo prevzeli gostje in se s šestimi zaporednimi točkami približali na pet (61:66), pred zadnjo četrtino pa so imeli le še štiri točke zaostanka (69:73).

Odmor med četrtinama so bolje izkoristili košarkarji Unicsa, ki so v prvih štirih minutah pobegnili z nizom 11:4 in se oddaljili na enajst točk (84:73), tri minute pred koncem pa je razlika znašala že šestnajst točk (91:75). Tekma je bila odločena.

Fenerbahčeju tesna tekma z Realom

V Istanbulu je potekal derbi desetega kola med Fenerbahčejem in Realom, ki se je končal s tesno zmago Turkov z 78:77 (vrhunci v spodnjem videu).

Derbi je upravičil vsa pričakovanja, tekma je bila izenačena od prve do zadnje minute. Po prvi četrtini je vodil Fenerbahče s 23:19, ob polčasu Real s 40:39, po treh četrtinah pa je bil izid 57:57.

Zmagovalec je bil odločen šele v zadnjih sekundah. Pri Realu je štiri sekunde pred koncem zgrešil Sergio Llull, njegov soigralec Jaycee Carroll pa storil osebno napako nad Jamesom Williamom Nunnallyjem. Domačin je imel na voljo dva prosta meta, zadel prvega in zgrešil drugega, tako da Real ni imel časa za izdelan met.

Pri Fenerbahčeju je bil prvi strelec James William Nunnally z 18 točkami. Pri Realu je bil najbolj razpoložen Anthony Randolph s 16 točkami, Luka Dončić pa je v 15 minutah zgrešil vse štiri mete iz igre (za dve 0-2, za tri 0-3), ujel dve odbiti žogi in imel še eno podajo.

Evroliga, deseto kolo

Unics Kazan - Emporio Armani Milano 100:79 (35:24, 22:19, 16:26, 27:10)

(Langford 25, Panin 18; McLean 16, Dragić 10 točk, 5 skokov in 3 podaje v 29:16)

Fenerbahče - Real Madrid 78:77 (23:19, 16:21, 18:17, 21:20)

(Nunnally 18, Udoh 14; Randolph 16, Llull 14, Dončić 0 točk, 2 skoka in podaja v 15:29)

Brose Bamberg - CSKA Moskva 88:90 (16:17, 14:24, 28:20, 30:29)

(Melli 26, Theis 19, Nikolića ni bilo v kadru; Teodosić 31, Voroncevič 15)

Maccabi Tel Aviv - Andolu Efes 77:86 (20:21, 20:26, 23:16, 14:23)

(Zirbes in Smith po 13; Brown 22, Honeycutt 21, Omić 3 točke in 2 skoka v 8:50)