Evroliga: Lorbek slavil na gostovanju pri Caji, Nachbar vnovič neuspešen

Košarkarji Barcelone so v petem kolu drugega dela evrolige porazili Cajo Laboral, Alba pa je premagala ekipo Brose Baskets.

24. januar 2013 17.03
24. januar 2013 18.00
BASKET-EURL-CAJA-LABORAL-BARCELONA

Berlin -  Nemško košarkarsko moštvo Brose Baskets tudi po petem kolu ostaja brez zmage v drugem delu tekmovanja, protem ko ga je porazila berlinska Alba (82:63).

Pri poražencih je bil znova najbolj razpoložen slovenski reprezentant Boštjan Nachbar, ki dosegel 15 točk (za dve 3/10, za tri 0/3, prosti meti 9/11) v svojo statistiko pa je vpisal še po dva skoka in asistenci, ukradeno žogo in štiri izgubljene (indeks 6).

V zmagovalni ekipi si je najvišjo oceno prislužil Nihad Đedović z 20 točkami, osmimi skoki, štirimi ukradenimi žogami in tremi asistencami (indeks 26), ki je prispeval levji delež za prvo zmago Albe v skupini.

Uspešno gostovanje Erazma Lorbka, mejnik Navarra

Poleg Nachbarja je danes igral tudi Erazem Lorbek, ki je z Barcelono porazil Cajo Laboral (90:79). Prvi strelec tekme je bil košarkar katalonskega velikana Pete Mickeal (23), Erazem Lorbek pa je v 25 minutah in 44 sekundah vknjižil devet točk, pet skokov in tri asistence. Med njegovimi soigralci je Špancu Juanu Carlosu Navarru uspel poseben dosežek, saj je kot prvi igralec v zgodovini evrolige presegel mejo 3.000 točk.

Na prvem dvoboju dneva je turški Fenerbahče tesno premagal ruski Himki s 85:82. Za domačo zmago ima največ zaslug Bojan Bogdanović, ki je 26 točkam dodal še štiri skoke, po dve asistenci in ukradeni žogi (indeks 27).

Nocoj je bil uspešen tudi Olympiakos, ki je proti Maccabiju že po uvodni četrtini vodil za enajst točk (30:11), a nato zaradi slabe tretje četrtine (13:29) vse do konca trepetal za zmago. Pri zmagovalnem grškem moštvu je največ točk dosegel prvi strelec tekme Vassilis Spanoulis (24), pri domačih pa Devin Smith (17).

Rezultati petega kola skupine E

Alba Berlin - Brose Baskets 82:63 (26:14, 10:20, 28:13, 18:16)

(Đedović 20, Idbihi 11; Nachbar 15, po 2 skoka in asistenci, ena ukradena in štiri izgubljene žoge v 32:26, Jacobsen 13)

Skupina F

Fenerbahče Ülker - Himki 85:82 (17:19, 19:21, 20:14, 29:28)

(Andersen 18, McCalebb 16; Planinić 25, Davis 12)

Caja Laboral - Barcelona Regal 79:90 (28:27, 19:23, 13:19, 19:21)

(Lampe 21, San Emeterio 14; Mickeal 23, Ingles 12, E. Lorbek 9, 5 skokov in 3 asistence v 25:44)

Maccabi Electra Tel Aviv - Olympiakos 77:78 (19:30, 12:9, 29:13, 15:21)

(Smith 17, Logan 15; Spanoulis 24, Printezis 16)