Evroliga: Nachbar in Lorbek zasenčila Dragića

V obračunu slovenskih košarkarjev v evroligi je Barcelona s 83:79 premagala Unicajo. Gašper Vidmar do zmage s Fenerbahčejem.

23. januar 2014 21.00
BASKET-EURL-BARCELONA-MALAGA
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Barcelone so v 4. kolu drugega dela evrolige na domačem parketu gostili španskega tekmeca iz Malage in zmagali s 83:79. Obračun je bil slovensko obravan, dobila sta ga Erazem Lorbek in Boštjan Nachbar. Slednji dosegel 13 točk in štiri skoke, Lorbek pa šest točk in pet skokov. Zoran Dragić tokrat v ekipi Unicaje ni blestel. V 18 minutah je prispeval le štiri točke.

Do zmage je prišel še en slovenski reprezentant Gašper Vidmar. Njegov Fenerbahče je prišel do prve zmage v drugem delu in kot prvi ustavil nalet grškega Panathinaikosa s 77:72. Slovenski center pa je za zmago prispeval dve točki in tri skoke.

V skupini F so bili trije dvoboji: Maccabi iz Tel Aviva je zanesljivo premagal beograjski Partizan z 88:67, nemški Bayern je na domačem igrišču klonil proti turškemu Galatasarayju s 66:72, moskovski CSKA pa je zanesljivo premagal madridski Real s 85:71.

Evroliga, 4. kolo drugega dela:

Skupina E

Barcelona : Unicaja 83:79

(Nachbar 13 - za dve 4:4, za tri 1:4, prosti meti 2:2, 4 skoki v 21 minutah, E. Lorbek 6 - za dve 3:5 in 5 skokov v 20 minutah; Z. Dragić 4 - za dve 2:3 v 18 minutah),

Fenerbahče : Panathinaikos 77:72 (Vidmar 2 - za dve 1:1, 3 skoki in 1 podaja v 18 minutah),

Anadolu Efes - Milano in Laboral Kutxa - Olympiakos danes;

vrstni red: Barcelona 4:0, Panathinaikos 3:1, Milano 2:1, Unicaja 2:2, Laboral Kutxa in Olympiakos po 1:2, Fenerbahče 1:3, Anadolu Efes 0:3;

Skupina F

CSKA : Real 85:71,

Maccabi : Partizan 88:67,

Bayern : Galatasaray 66:72,

Lokomotiv Kuban - Žalgiris danes;

vrstni red: Maccabi 4:0, Real in CSKA po 3:1, Bayern 2:2, Lokomotiv Kuban 1:2, Partizan in Galatasaray po 1:3, Žalgiris 0:3.