Evroliga: Olympiakos praznih rok iz Istanbula

Košarkarji Olympiakosa so brez Vassilisa Spanoulisa in Mirze Begića izgubili proti Fenerbahčeju (74:78).

28. februar 2014 18.14
28. februar 2014 19.56
BASKET-EURL-FENERBAHCE ULKER-OLYMPIAKOS

Istanbul - Košarkarji Fenerbahčeja so na domačem igrišču premagali branilca naslova Olympiakos (78:74) in se mu maščevali za poraz v prvem kolu drugega dela (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Grški branilci naslova na gostovanju v Turčiji niso mogli računati na svojega izjemnega organizatorja igre Vassilisa Spanoulisa kot tudi slovenskega reprezentančnega centra Mirze Begića, kar je se poznalo tudi pri rezultatu, saj so po treh minutah zaostajali z 0:9. Košarkarji Olympiakosa so se v nadaljevanju četrtine pripravili preobrat in v šesti minuti izenačili na 11:11, uvodnih deset minut pa so sklenili z vodstvom za točko (22:21).

Druga četrtina je bila v znamenju domačega moštva, ki je s trojko Linasa Kleize prevzelo vodstvo (24:22) in ga zadržalo vse do polčasa (41:38). Fenerbahče je po vrnitvi iz slačilnic naredil še korak dlje in z delnim izidom 8:2 povedel za devet točk (49:40), po prostem metu Nemanje Bjelice pa je v 27. minuti vodil z dvomestno razliko (57:47). Izid četrtine je postavil gostujoči košarkar Bryant Dunston (51:59).

Gledalci v zadnji četrtini niso spremljali učinkovite košarke, staj sta moštvi v prvih petih minutah skupaj dosegeli dvanajst točk, Fenerbahče pa je še naprej prepričljivo vodil (66:56). Turki so imeli pred zadnjo minuto in 50 sekundami še sedem točk naskoka (74:67), vendar se je Olympiakos 36 sekund pred koncem rednega dela približal zgolj na dve (74:72).

Sledile so hitre osebne napake na eni in na drugi strani. Na koncu je domačin Linas Kleiza dvakrat zadel za 78:74, na drugi strani pa je Kostas Sloukas zgrešil trojko in Fenerbahče je vknjižil četrto zmago v drugem delu.

Pri domačih sta le dva košarkarja dosegla dvomestno število točk, Linas Kleiza jih je vknjižil 21, Bo McCalebb pa 20. Pri Olympiakosu sta bila najbolj razpoložena Kostas Sloukas in Stratos Perperoglou s po 17 točkami.

Slab začetek ni bil usoden za Real

V skupini F je madridski Real prepričljivo premagal Partizan z 80:57. Madridčani so dvoboj začeli preveč sproščeno in se hitro znašli v zaostanku z 0:11, vendar so si že do konca prve četrtine priigrali pet točk prednosti (22:17), ob polčasu pa so vodili že s 46:27 in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. Pri Realu sta največ točk dosegla Sergio Llull in in Sergio Rodriguez (19), pri Partizanu pa Bogdan Bogdanović in Aleksandar Pavlović (10).

Teodosić popeljal CSKA do sedme zmage

Sedmo zmago je v skupini F vknjižil tudi moskovski CSKA, ki je v napetem dvoboju premagal Lokomotiv Kuban s 94:93 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Prvi junak moskovske ekipe je bil Srb Miloš Teodosić, ki je 15 izmed svojih 25 točk dosegel v zadnjih petih minutah, zmagovalca pa je odločil Aaron Jackson z zadetima prostima metoma 4,4 sekunde pred iztekom rednega dela.

Pri domačih so poleg Teodosića še štirje košarkarji presegli mejo desetih točk, in sicer Vladimir Micov (15), Sonny Weems (12), Sasha Kaun in Nenad Krstić (oba po 10), pri gostih pa je največ točk prispeval Derrick Brown (23).