Evroliga: Olympiakos in Galatasaray tik pred izpadom

Košarkarji Reala so v četrtfinalu premagali Olympiakos z 82:77, Barcelona je bila boljša od Galatasaraya s 84:63.

17. april 2014 16.19
17. april 2014 20.54
BASKET-EURL-BARCELONA-GALATASARAY

Madrid/Barcelona - Košarkarji Reala in Barcelone so zmagali tudi na drugih četrtfinalnih tekmah evrolige in se povsem približali nastopu na zaključnem turnirju, ki bo med 16. in 18. majem v Milanu.

Na prvi četrtkovi tekmi so Madridčani pred domačimi gledalci premagali branilca naslova Olympiakos z 82:77 in bodo imeli v ponedeljek v Pireju možnost, da tudi dokončno izločijo Grke (vrhunce dvoboja si lahko ogledate v zgornjem videu).

Sledil je obračun Barcelone in Galatasaraya, na katerem so bili Turki nemočni brez poškodovanega organizatorja igre Carlosa Arroya in so izgubili še drugič (84:63). Slovenska košarkarja pri Barceloni tokrat nista posebej razpoložena, Erazem Lorbek je dosegel 7 točk (za dve 2:7, trojke 1:3), Boštjan Nachbar pa 2 točki (za dve 1:4, trojke 0:1). Tretja tekma bo v nedeljo v Istanbulu.

Branilec naslova tik pred slovesom

Madridčani so na tekmi z Olympiakosom prikazali dobro igro v prvi četrtini in zadeli 5 izmed 8 poskusov za tri točke in na odmor odšli s prednostjo 30:23, pri čemer so vse domače točke dosegli štirje košarkarji - Rudy Fernandez in Nikola Mirotić sta jih prispevala po 9, Sergio Llull in Ioannis Bourousis pa po 6.

Pri Madridčanih se je na začetku druge četrtine razigral Felipe Reyes, ki je najprej zadel dve zaporedni trojki (36:23), nato pa je v 13. minuti s svojo osmo točko povišal prednost Reala na 14 točk (38:24). Zaključek četrtine je pripadel gostom, ki so se do polčasa približali na devet točk (44:53).

Drugi polčas so bolje začeli košarkarji Olympiakosa, ki se z delnim izidom 8:2 približali Madridčanom na tri točke (52:55), vendar so gostitelji nemudoma odgovorili s svojim nizom 8:0 in se oddaljili na enajst (63:52), pred zadnjimi desetimi minutami pa so vodili za osem (70:62).

Real je dosegel prve štiri točke zadnje četrtine in še povečal svojo prednost (74:62) in pred zadnjimi tremi minutami vodil za enajst (78:67), vendar je sledil povratek branilcev naslova. Pri teh se je razigral Matthew Lojeski, ki je dosegel šest izmed nadaljnih osmih točk svoje ekipe, s čimer je le-ta minuto pred koncem zaostajala le še za štiri (75:79), a je Grkom za preobrat zmanjkalo časa.

Pri Realu je bil najbolj razpoložen Ioannis Bourousis z 19 točkami in 10 skoki, Rudy Fernandez je dodal 15 točk. Pri Olympiakosu je bil najboljši strelec Vassilis Spanoulis z 18 točkami, slovenskega reprezentančnega centra Mirze Begića pa znova ni bilo v kadru.

Barcelona prepričljivo porazila Galatasaray

Košarkarji Barcelone so proti Galatasarayu izkoristili odsotnost poškodovanega organizatorja igre Carlosa Arroya in zmagali s 84:63.

Barcelona je bila v prvi četrtini za razred boljša od svojih nasprotnikov in je predvsem po zaslugi Kostasa Papanikolaouja (8 točk in 4 skoki) ter Marcelinha Huertasa (6 točk in 5 podaj) povedla za trinajst (21:8).

Pri domačih je tekmo že v prvi četrtini končal Juan Carlos Navarro, ki je po petih minutah začutil bolečine v stegenski mišici in ni mogel nadaljevati.

Katalonci so tudi ob njegovi odsotnosti stopnjevali tempo in v 19. minuti vodili že za 21 točk (43:22), na odmor pa so odšli s prednostjo osemnajstih točk (43:25). Barcelona je v tretji četrtini brez težav nadzorovala potek igre in pred zadnjimi desetimi minutami vodila že z dvajsetimi točkami naskoka (61:41), končni rezultat pa je bil 84:63.

Pri Barceloni je bil najboljši strelec Brad Oleson s 14 točkami, Erazem Lorbek je tekmo končal s 7 točkami (za dve 2:7, trojke 1:3), 2 podajama in skokom, Boštjan Nachbar 2 točkama (za dve 1:4, trojke 0:1), 3 skoki in 2 podajama. Pri Galatasarayu je največ točk prispeval Henry Domercant (11).

Četrtfinale evrolige

Real Madrid - Olympiakos 82:77 (30:23, 23:21, 17:18, 12:15) /2:0/

(Bourousis 19, Fernandez 15; Spanoulis 18, Lojeski 13)

Barcelona - Galatasaray 84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22) /2:0/

(Oleson 14, E. Lorbek 7 točk, 2 podaji in skok v 22:03, Nachbar 2 točki, 3 skoki in 2 podaji v 12:01; Domercant 11, Arslan 10)