Borbeni Ljubljančani klonili v Atenah in zapravili možnosti za napredovanje

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem kolu evrolige izgubili proti Panathinaikosu (72:80).

29. november 2012 15.08
29. november 2012 18.00
BASKET-EURL-PANATHINAIKOS-OLIMPIJA-LJUBLJANA

Atene - Ljubljanska Union Olimpija je v osmem kolu košarkarske evrolige gostovala pri grškem Panathinaikosu in vknjižila šesti poraz (72:80), s katerim so zapravili vse možnosti za napredovanje med šestnajst najboljših ekip v Evropi.

Gostje so se predstavili z borbeno igro in se po treh visokih zaostankih (14:29, 49:62, 59:72) kar trikrat vrnili v igro, vendar so v zaključku storili preveč napak, tako da je zmaga ostala v Atenah.

Najboljši strelec tekme je bil Jaka Blažič s 17 točkami, v vrstah Panathinaikosa sta bila najučinkovitejša Roko Leni Ukić in Marcus Banks (oba 14). Ljubljančani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 7. decembra, ko bodo doma gostili ruski Himki.

Ljubljančani hitro prepustili vodstvo

Košarkarji Uniona Olimpije so dvoboj s favoriziranimi domačini začeli spodbudno in povedli s 5:2, nato pa so Grki odgovorili z delnim izidom 8:2, pri katerem je imel glavno vlogo Roko Leni Ukić s šestimi točkami. Na srečo so imeli tudi Ljubljančani razpoloženega igralca, Jako Blažiča, ki je v prvi četrtini dosegel šest izmed skupno 11 točk svojega moštva (11:17), Avstralec Aron Baynes pa je v svojo statistiko poleg treh točk vpisal še štiri skoke.

Olimpijin delni izid 11:0

Domačini so drugo četrtino začeli s košema Stephana Lasmeja in Jonasa Maciulisa ter prvič povedli za deset točk (21:11), po trojki Andyja Panka v petnajsti minuti pa je bil rezultat že 29:14 v njihovo korist. Nato so se Ljubljančani končno prebudili in dosegli sedem zaporednih točk (21:29), trener Panathinaikosa Argiris Pedoulakis pa je njihov povratek prekinil z minuto odmora. Ta ni pomagala njegovim varovancem, saj so se gostje še naprej vztrajno približevali in manj kot minuto in pol pred koncem druge četrtine zaostajali le še za štiri (25:29).

Končni izid polčasa 35:33 za Panathinaikos je z izjemnim košem postavil Dino Murić, z osmimi točkami drugi strelec Olimpije. Le eno več je dosegel Jaka Blažič, na drugi strani pa je bil najučinkovitejši Roko Leni Ukić (12).

Grki v tretji četrtini pobegnili na +13

Union Olimpija na začetku tretje četrtine niso dokončali preobrata, saj so Grki z izdatno pomočjo Marcusa Banksa, ki je v prvih petih minutah nadaljevanja vknjižil osem točk, pobegnili na deset točk (51:41). Ljubljančani so bili nato do 18. minute v povsem podrejenem položaju, saj so zaostajali že za 17 (43:60), a nato odgovorili z delnim izidom 9:0. Navkljub nekoliko boljši igri gostov je Panathinaikos tretjo četrtino dobil z enajstimi točkami razlike, pred zadnjimi desetimi minutami pa je vodil za trinajst (62:49).

Nova povratka gostov

Varovanci Saše Filipovskega so v zadnji četrtini kar dvakrat ponovili zgodbo iz druge, ko so skoraj izničili 15 točk zaostanka. Najprej so se po trojki Klemna Prepeliča v 33. minuti približali na 56:62, štiri minute kasneje so Grki vodili že z 72:59.

To Ljubljančanov ni zmedlo in so znova strnili svoje vrste, po uspešnih prostih metih Prepeliča so se minuto in 25 sekund pred koncem dvoboja približali le na štiri točke (70:74). Čeprav so se gostje trudili na vso moč, pa tekme niso uspeli zmagati, Panathinaikos je zavoljo kakovostnejšega kadra slavil z 80:72.