Evroliga: ponovitev lanskega finala pripadla madridskemu Realu (VIDEO)

Košarkarji CSKA so v 12. kolu nadaljevanja evrolige premagali Nižnij Novgorod. Panathinaikos s pomembno zmago iz Istanbula.

27. marec 2015 14.48
27. marec 2015 18.18
BASKET-EURL-REALMADRID-TEL AVIV
G. L., Delo.si

Madrid - Ponovitev lanskega finala evrolige med madridskim Realom in Maccabijem iz Tel Aviva so dobili Španci, ki so Izraelce ugnali s 86:75. S tem so si že zagotovili eno izmed prvih dveh mest v skupini E, ki v končnici prinašata prednost domačega terena. Prihodnji teden bodo prvo mesto branili na gostovanju pri večni tekmici Barceloni.

Za Madridčane je bila današnja zmaga že deseta v drugem delu evrolige, gostje pa so ostali pri sedmih, s čimer so še vedno v odprtem boju za uvrstitev na eno izmed prvih štirih mest, ki vodijo v končnico. Trenutno so ravno na želenem četrtem, a jim z zmago manj na petem mestu grozi berlinska Alba.

Najboljši strelec domačih, ki so imeli stvari danes pod nadzorom skozi celotno tekmo, je bil z 18 točkami Jaycee Caroll, 16 točk in 9 skokov pa je prispeval Felipe Reyes. Pri gostih je 17 točk dosegel Brian Randle, Jeremy Pargo pa je dodal 14 točk in 7 asistenc.

Ruski derbi Moskovčanom

Košarkarji CSKA iz Moskve so v ruskem derbiju v skupini F v gosteh premagali Nižnij Novgorod s 86:82 in se z deseto zmago na vrhu priključili Fenerbahčeju. Nižnij ostaja na sedmem mestu skupine, zgolj pred Unicajo iz Malage.

Za zmago CSKA je bil najzaslužnejši Sonny Weems, ki je dosegel 21 točk in dodal še 5 skokov ter 3 asistence. Saša Kaun je v dresu CSKA prispeval 16 točk, a za centra presenetljivo ostal brez skoka. Pri domačih je blestel Taylor Rochestie, ki je dosegel 21 točk in 6 asistenc, Tarence Kinsey je dodal 17 točk.

Po izenačeni in z obeh strani učinkoviti prvi četrtini (26:26) so v naslednji pobudo prevzeli domači. Drugi del igre so dobili z 29:16 in se na glavni odmor odpravili s prednostjo trinajstih točk (55:42). Razigran je bil predvsem Američan Taylor Rochestie, ki je v uvodnih dvajsetih minutah dosegel 13 točk in dodal še 4 asistence.

No, v nadaljevanju smo na parketu videli povsem zrcalno sliko. V tretji četrtini so blesteli gostje, ki so ta del tekme dobili s kar 25:7 in si po debelem zaostanku iz prvih dveh četrtin uspeli pred finišem tekme zagotoviti celo prednost (67:62).

Zalogo točk so povečevali tudi v zadnji četrtini, dobre štiri minute pred koncem tekme je znašala že deset točk (81:71), a se domači še niso želeli predati. Po že 21. točki Rochestia je bil prednost CSKA le še štiri točke, podobno kot slabe pol minute pred koncem tekme, ko je novo trojko (svojo 4.) za znižanje na 82:86 zadel Tarence Kinsey. A časa in sreče za domače je zmanjkalo, tako da je ostalo pri omenjenem izidu in zmagi gostov.

Prvo medsebojno evroligaško tekmo v tej sezoni so po podaljšku prav tako dobili košarkarji iz ruske prestolnice.

Panathinaikos do pomembnih dveh točk

Košarkarji atenskega Panathinaikosa se z istanbulskega gostovanja pri Galatasarayu vračajo s polnim izplenom. Turke so ugnali s 86:84 in jih utrdili na zadnjem mestu skupine E. Panathinaikos se je na 3. mestu s sedmo zmago izenačil z Maccabijem ter dvignil nad berlinsko Albo, ki ima po 12 kolih polovičen izkupiček.

Najboljši strelec tekme je bil sicer član Galatasaraya Zoran Erceg, ki je dosegel 24 točk in zbral še 9 skokov. Pri Grkih se je Esteban Batista ustavil pri 14 točkah in 6 skokih.

Galatasaray ostaja zasidran na zadnjem mestu skupine E, že davno brez možnosti za uvrstitev v končnico.