Evroliga: Blažič blestel in potopil Real Madrid

Na tekmah 3. kola evrolige so poraženi ostali Zoran Dragić z Milanom, Alen Omić z Efesom in Luka Dončić z Realom.

26. oktober 2016 00.10
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Košarkarji v evroligi ta teden dvojni spored, tekme tako tretjega kot četrtega kola. Za slovenske ljubitelje košarke je bil nocoj najbolj zanimiv španski obračun v Madridu, kjer sta si nasprotni stala dva slovenska košarkarja: Luka Dončić z Real Madridom in Baskonia Vitoria Jake Blažiča.

Gostje so presenetili in zmagali z 91:87, glavne zasluge za to pa je nosil prav Blažič. Že v prvem polčasu je bil najboljši strelec s 13 točkami, največ - 21 točk je imel tudi ob koncu tekme, a še bolj pomembno pa je, da je v zadeval v pravem trenutku in poskrbel za zmago svoje ekipe. V zadnjih dveh minutah je namreč zadel dve trojki in tudi postavil končni izid. Strelski statistiki je Gorenjec dodal še štiri skoke in dve podaji v 27 minutah.

Mladi Realov zvezdnik Dončić je igral 25 minut in bil s 15 točkami drugi strelec svoje ekipe za Gustavom Ayonom (16), za statistični indeks 24 pa je dodal še tri skoke in štiri podaje.

Na parketu sta bila še dva slovenska košarkarja, a oba izgubila. Anadolu Efes Alena Omića je gostoval pri moskovskem CSKA in izgubil s 87:93. Omić je igral sedem minut in pol, v katerih je zbral sedem točk in dodal še štiri skoke.

Olympiacos Pirej pa je gostil Emporio Armani Milano, kjer igra Zoran Dragić. Kljub dobri predstavi slovenskega reprezentanta, po 25 minutah je tekmo končal pri 13 točkah, dodal pa še dva skoka in ukradel štiri žoge, je njegova ekipa izgubila z 81:91.

V sredo bo priložnost za nastop čakal Aleksej Nikolić, ki sicer za Bamberg v prvih dveh krogih ni zaigral, tokrat Nemci doma igrajo proti Panathinaikosu.