Evroliga: prvi obračun v prid CSKA in Olympiacosa

Košarkarji ruskega CSKA in grškega Olympiacosa so dobili uvodni četrtfinalni tekmi in povedli z 1:0.

21. marec 2012 20.15

Ljubljana - Po včerajšnjih zmagah Barcelone in Panathinaikosa so na današnji prvi tekmi četrtfinala zmago na prepričljiv način vknjižili tudi pri CSKA, ki so bili boljši od Bibaa (98:71).

Košarkarji španskega moštva so se Rusom enakovredno zoperstavljali le prvi polčas, ko so zaostajali za dosegljivih deset točk (50:40), nato pa je v tretji četrtini sledila boleča streznitev. Domačini so dosegli kar 34 točk (gostje 11) in odločili vprašanje zmagovalca, tako da so v zaključku lahko prihranili nekaj moči tudi za drugi dvoboj, ki bo že v petek.

Košarkarji CSKA so se izkazali z dobro moštveno predstavo, saj je šest igralcev preseglo mejo desetih točk, najučinkovitejši pa je bil Nenad Krstić (18). Na drugi strani je Kostas Vasiliadis dosegel 15 točk, vendar je imel v boju za zmago premalo pomoči soigralcev.

Na drugem dvoboju večera je imela Montepaschi Siena po treh četrtinah prednost osmih točk (66:58), kar pa je bilo vseeno premalo za zmago. V zadnjih desetih minutah so Grki namreč uprizorili velik preobrat (9:24) in utišali domače navijače (75:82).

Pri gostih je bil najučinkovitejši Georgios Printezis (20), medtem ko je bil bil pri domačih najbolj razpoložen prvi strelec tekme David Andersen (26).